"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: wtorek, 17 września 2019 r.
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza

Katolickie Stowrzyszenie Młodzieży

Co to jest KSM?
KSM zrzesza młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać swoją młodość, chcących pożytecznie i na chwałę Bożą spędzić swój wolny czas. KSM to także najlepszy sposób, by odnaleźć swoje miejsce nie tylko w grupie rówieśników w szkole bądź parafii, ale w Stowarzyszeniu tworzącym w Polsce jedną wielką rodzinę. Rodzinę ludzi młodych, gotowych całym swoim życiem "służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie". W KSM-ie potrafimy nie tylko bawić się, wygłupiać, ale także robić coś dobrego dla innych oraz modlić się.

Wolny czas
Przystąpienie do KSM-u to deklaracja poświęcenia swojego wolnego czasu (nie tego, który jest przeznaczony na szkolę, naukę, pomoc w domu) i sił na robienie czegoś dobrego wspólnie z innymi.

Zabawa
KSM to nie tylko poważna praca, formacja, działanie, modlitwa. To również miejsce i czas na dobrą zabawę, kulturalną i radosną rozrywkę "bez przegięć". Tutaj młodzież ma możliwość wspólnie organizować swój wolny czas.

Robienie czegoś dla innych
KSM jako stowarzyszenie posiadające osobowość prawną ma bardzo szerokie pole działania. Od chęci i pomysłowości jego członków zależy w jakim stopniu te możliwości zostaną wykorzystane dla dobra innych.

Modlitwa, formacja
Działanie, praca, rozrywka w KSM to jeden z jego filarów. Nie może on istnieć bez drugiego, którym jest formacja, osobista praca nad sobą, modlitwa i uczestnictwo w Sakramentach.

Oddział w Hajnówce
Nasz oddział istnieje od 16 października 1999 roku i liczy na razie 20 osób. Staramy się co tydzień organizować spotkania o różnych tematykach: organizacyjne, modlitewne i integracyjne. Wspólnie z hajnowskim wolontariatem prowadzimy świetlicę środowiskową "Promyk Dnia". Ostatnio otworzyliśmy Katolickie Centrum Kultury, w którym prowadzimy własną siłownię, fitness oraz nauki tańca towarzyskiego i nowoczesnego, zarówno dla dzieci i młodzieży jak i dorosłych. Raz w miesiącu gromadzimy się na wspólnej adoracji w kościele s. Klarysek. Co roku wraz z Akcją Katolicką organizujemy Piknik Rodzinny dla ludzie z całego miasta, przez co staramy się pokazać jak można wartościowo i ciekawie spędzać czas. Inne nasze akcje to np. żywa szopka, sianko wigilijne, akcja pocztówka, choinka dla dzieci, mikołajki dla dzieci, akcja flaga itd. Do Oddziału nalezą: Jacek Tarazewicz, Kinga Krawczyk, Emil Szymborewicz, Monika Tarasiuk, Krzysztof Szarmach, Małgorzata Tomczuk, Katarzyna Czyż, Hubert Maglewski, Albert Szczerba, Monika Skiebko, Daniel Konik, Karol Trusiak, Paulina Śmiarowska, Adrianna Saczko, Katarzyna Mieczyńska, Adam Kuźma, Przemysław Hłasko, Krzysztof Niewiński, Daniel Nesteruk, Katarzyna Gdowska, Kamila Dmitruk, Paulina Kopańska, Jakub Jóźwik, Aleksandra Pryczynicz, Emilia Grzyb.

 

do góry
powered by: enterpw.com
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011