"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: piątek, 24 maja 2024 r.
Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Katolickie Stowrzyszenie Młodzieży

Co to jest KSM?

KSM czyli Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży to ogólnopolska organizacja zrzeszająca młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać swoją młodość, chcących pożytecznie i na chwałę Bożą spędzić swój wolny czas. KSM to także najlepszy sposób, by odnaleźć swoje miejsce nie tylko w grupie rówieśników w szkole bądź parafii, ale w Stowarzyszeniu tworzącym w Polsce jedną wielką rodzinę. Rodzinę ludzi młodych, gotowych całym swoim życiem „służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie”. W KSM-ie potrafimy nie tylko bawić się, wygłupiać, ale także robić coś dobrego dla innych oraz modlić się.

Spotkania

Spotykamy się co tydzień w każdą sobotę wieczorem w sali pod prezbiterium kościoła. Początek każdego spotkania to parafialna Msza Święta. Staramy się organizować spotkania o różnych tematykach: organizacyjne, modlitewne, dyskusyjne, integracyjne, rozrywkowe i sportowe. Jeśli chcesz przyjdź i dołącz do nas!

Oddział w Hajnówce

Nasz oddział istnieje od 16 października 1999 roku i liczy około 15 osób. Wspólnie z hajnowskim wolontariatem prowadzimy świetlicę środowiskową "Promyk Dnia". Ostatnio otworzyliśmy Katolickie Centrum Kultury, w którym prowadzimy własną siłownię, fitness oraz nauki tańca towarzyskiego i nowoczesnego, zarówno dla dzieci i młodzieży jak i dorosłych. Raz w miesiącu gromadzimy się na wspólnej adoracji w kościele s. Klarysek. Co roku wraz z Akcją Katolicką organizujemy Piknik Rodzinny dla ludzie z całego miasta, przez co staramy się pokazać jak można wartościowo i ciekawie spędzać czas. Inne nasze akcje to np. żywa szopka, sianko wigilijne, akcja pocztówka, choinka dla dzieci, mikołajki dla dzieci, akcja flaga itd.


Wolny czas

Przystąpienie do KSM-u to deklaracja poświęcenia swojego wolnego czasu (nie tego, który jest przeznaczony na szkolę, naukę, pomoc w domu) i sił na robienie czegoś dobrego wspólnie z innymi.


Zabawa
KSM to nie tylko poważna praca, formacja, działanie, modlitwa. To również miejsce i czas na dobrą zabawę, kulturalną i radosną rozrywkę "bez przegięć". Tutaj młodzież ma możliwość wspólnie organizować swój wolny czas.


Robienie czegoś dla innych

KSM jako stowarzyszenie posiadające osobowość prawną ma bardzo szerokie pole działania. Od chęci i pomysłowości jego członków zależy w jakim stopniu te możliwości zostaną wykorzystane dla dobra innych.

Modlitwa, formacja

Działanie, praca, rozrywka w KSM to jeden z jego filarów. Nie może on istnieć bez drugiego, którym jest formacja, osobista praca nad sobą, modlitwa i uczestnictwo w Sakramentach.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011