"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: poniedziałek, 24 lipca 2017 r.
Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny

Ogłoszenia: na XVI Niedzielę Zwykłą – 23.07.2017r

 1. Dziś po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych –  samochodów, motocykli i rowerów ustawionych wokół kościoła oraz na parkingach: na ul. Białowieskiej i obok plebanii. Przy poświęceniu są zbierane ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy – „jeden grosz za każdy szczęśliwie przejechany kilometr”.
 2. Także dziś po Mszy św. wieczorem około godz. 1845 odbędzie się w naszym kościele II Koncert Muzyki Organowej i Kameralnej. Podczas drugiego Koncertu na organach grać będzie Joachim Neugart (Niemcy), towarzyszyć mu będzie Tomasz Kwiatkowski (Białystok) grając na gitarze . Zapraszamy dziś na koncert.
 3. W tym tygodniu wypadają wspomnienia: 25.07 – we wtorek: św. Jakuba Ap. i św. Krzysztofa  i  26.07 – w środę św. Anny i Joachima – rodziców NMP – jest to dzień wdzięczności ludziom starszym i dziadkom.
 4. W dniu 01 sierpnia br wyruszy XXVII Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę.
 5. Skrócone zasady Pielgrzymowania na Jasną Górę:
 6. -  W Pielgrzymce może uczestniczyć każdy, kto akceptuje jej religijny charakter.
 7. -  Dnia 01.08.2017r (we wtorek) po Mszy św. o godz. 700 wyruszy pielgrzymka z Drohiczyna  – min. Grupa Zielona, do tej Grupy należy Hajnówka; wejście na Jasną Górę 13 sierpnia.
 8. -  Wpisowe – koszty pielgrzymki: (przewóz bagażu, zabezpieczenie sanitarne, ubezpieczenie, lekarstwa) to 130 zł./osoby. Druga osoba z rodziny i kolejne płacą już tylko 75 zł.
 9. Jest też Grupa Duchowego Pielgrzymowania dla tych wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć w drogę: chorych, pracujących, starszych, a więc każdy, kto chciałby duchowo towarzyszyć pielgrzymom zdążającym na Jasną Górę, może się zapisać do Grupy Srebrnej w Parafii. Otrzymuje znaczek i kartę duchowego pielgrzyma. Przy zapisie podaje swoją intencję, którą pielgrzymi złożą przed cudownym obrazem M. B. Częstochowskiej. Duchowy pielgrzym zobowiązuje się na czas trwania pielgrzymki codziennie :
 10. - uczestniczyć we Mszy Św. i przyjąć Komunię Św. (jeśli jest to nie-   możliwe – to pomodlić się przed obrazem lub figurą Matki Bożej).
 11. - odmówić każdego dnia Pielgrzymki jedną dziesiątkę Różańca.
 12. - zdobyć się na jakiś dobry uczynek (np. post, pomoc potrzebującym).
 13. Przy zapisie do Duchowego Pielgrzymowania mile jest widziana ofiara materialna na rzecz Pielgrzymki.
 14. Trwają zapisy na Pielgrzymkę Pieszą i Duchową w Kancelarii Parafialnej do niedzieli 30 lipca w godz. od 830 do 1000 i od 1600 do 1800, bądź w zakrystii po Mszach św. Zachęcamy do udziału w Pielgrzymce Pieszej jak i duchowej. Odbiór bagaży pielgrzymów pieszych w poniedziałek 31 lipca br od godz. 1500 do 1530 na parkingu przy naszym kościele.
 15. Trwa Nawiedzenie Rodzin przez Obraz Jezusa Miłosiernego (na ul. Lipowej). Jeśli ktoś chciałby się jeszcze zapisać na listę nawiedzenia, aby w swoim domu/mieszkaniu gościć Obraz Jezusa Miłosiernego może to zgłosić do księży.  Porządek Nawiedzenia jest wywieszony w gablocie i zamieszczony na str. inter. Parafii. Proszę się z tym Programem zapoznać.

 

 

do góry
powered by: enterpw.com
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011