"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: poniedziałek, 26 luty 2024 r.
Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Ogłoszenia: Na II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - 25.02.2024 r.

     1. W II Niedzielę Wielkiego Postu przypada Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności
z Misjami.
W tym roku przeżywać go będziemy pod hasłem „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Po Mszach św. przed kościołem zbierane są ofiary na rzecz pomocy misjom  „Ad gentes”.

     2. W związku z 2 rocznicą inwazji rosyjskiej na Ukrainę wyrażamy solidarność ze Wszystkimi Ukraińcami i modlimy się o ustanie wojny i pokój na Ukrainie oraz nawrócenie Rosji. Dziś po każdej Mszy św. śpiewamy Suplikacje i odmawiamy
1 dziesiątek różańca w intencji ustania wojny i pokoju na Ukrainie.

     3. W tym tygodniu będziemy przeżywali:

- miesiąc marzec jest poświęcony św. Józefowie.  Po Mszach św. odmawiamy Litanię do św. Józefa o ustanie wojny i pokój na Ukrainie oraz nawrócenie Rosji;

- Pierwszy  Piątek Miesiąca – Nabożeństwo o Najświętszym Sercu Pana Jezusa  będzie odprawione po Mszy św. godz. 06.30  i 17.00.

- w Pierwszy Piątek Miesiąca odwiedzamy chorych od godz. 08.30.

- Pierwsza Sobota Miesiącanabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP będzie po Mszach św. o godz. 06.30. Przed wieczorną Mszą św. o godz. 16.15 będzie - Różaniec prowadzą KŻR; 

- w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 08.00 spotkanie KŻR;

- Pierwsza Niedziela Miesiącapo Mszy św. o godz. 12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem Gorzkich Żali.

    4. W następną niedzielę taca będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.   

    5. W piątek, 01 marca przypada XIII Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy po II wojnie światowej walczyli o wolność naszej Ojczyzny i oddali za Nią swoje życie.

     1 marca w piątek w Narewce w kościele  o godz. 12.00 Msza św. za poległych Żołnierzy Niezłomnych, a potem modlitwa przy tablicy koło kościoła poświęconej Danucie Siedzikównej „Ince”. Następnie odbędą się uroczystości na cmentarzu i przy pomniku „Inki” przy Nadleśnictwie Browsk.

     Natomiast w piątek, 01 marca u nas w kościele Msza św. o godz. 17.00 i Droga Krzyżowa za poległych Żołnierzy Niezłomnych.

     6. W ubiegły czwartek, 22 lutego w Miejskiej Bibliotece w Hajnówce odbyła się promocja książki „Dzieje parafii rzymskokatolickiej w Narwi” autorstwa ks. prał. dr. Zbigniewa Rostkowskiego, Wikariusza Generalnego i Kanclerza Diecezji Drohiczyńskiej. Blisko 1200 stron, bogata bibliografia oparta o źródła polskie i zagraniczne, aneksy, indeksy, zestawienia tabelaryczne, przypisy, liczne fotografie, przekrojowe ujęcia tematów – to tylko niektóre cechy nowo wydanej książki.

    7. Trwa Wielki Post – czas nawrócenia, pokuty i przemiany naszych serc, czas powrotu do Boga. Apelujemy o abstynencję od alkoholu i palenia tytoniu, mniej czasu poświęćmy telewizji, komputerowi, Internetowi, a więcej czasu poświęćmy modlitwie, postarajmy się uczestniczyć w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i w Gorzkich Żalach

     8. W Wielkim Poście są odprawiane w naszym kościele następujące nabożeństwa:

- w środy o godz. 16.30 - Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży;

- w piątki o godz. 17.30 - Droga Krzyżowa dla wszystkich. Po Drodze Krzyżowej są zbierane ofiary na pomoc potrzebującym w naszej parafii.

- w następną niedzielę  po Mszy św. o godz. 12.00 - Gorzkie Żale.

Zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas tych nabożeństw. Kto nie może przybyć do kościoła niech odprawia te nabożeństwa w domu (Radio Maryja i Telewizja Trwam).

      9. Za udział w Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach i Rekolekcjach Wielkopostnych (3 dni) można uzyskać odpust zupełny.

Odpust zupełny - jest darowaniem całej kary doczesnej za grzechy, które zostały już odpuszczone. Można go ofiarować za siebie lub za duszę jednego zmarłego. W jednym dniu można uzyskać odpust zupełny tylko raz.                           - Spowiedź św. (może być kilka dni wcześniej);                                                       - Komunia św.;                                                                                                                   - Modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego - (odmówić możemy np. jedno „Ojcze nasz...” i jedno „Zdrowaś...”);                                                                                           - Wyzbyć się przywiązania do wszelkich grzechów, nawet lekkich.

     10. Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych w naszej Parafii odbędą się w dniach:
15,16 i 17 marca (piątek, sobota i niedziela). Rekolekcjom wielkopostnym będzie przewodniczył ks. Wojciech Łuszczyński, student KUL.

     Natomiast Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży odbędą
się w Wielkim Tygodniu – 25, 26 i 27 marca (Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek
i Wielka Środa).

    11. Członkowie Żywego Różańca w okresie Wielkiego Postu ofiarowują post o chlebie i wodzie w intencji posługujących nam księży oraz o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego – dekanat hajnowski 01 i 02 marca.

     12. W dniu 22 marca odbędzie się VII Puszczańska Nocna Droga Krzyżowa
z kościoła w Białowieży do Hajnówki do kościoła Sióstr Klarysek. Msza św. o godz. 16.00 w kościele w Białowieży.
Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.

   Także w dniu 22 marca odbędzie się ekstremalna Droga Krzyżowa o godz. 16.30 rozpocznie się Mszą św. w kościele św. Cyryla i Metodego w Hajnówce. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.

     13. Zachęcamy do czytania tyg.  „Niedziela”, którą można nabyć w zakrystii.

     14. Panie z Caritasu za tydzień będą rozprowadzać pocztówki świąteczne i Baranki Wielkanocne. Ofiary z zakupu ich są przeznaczone na pomoc potrzebującym.

    15. Młodzież z KSM-u zaprasza do sklepiku, gdzie możemy nabyć różne

dewocjonalia. Sklepik czynny w niedzielę po Mszach o godz. 10.00 i 12.00.

    16.  Zwracamy się z prośbą do wszystkich Parafian  – o przeznaczenie odpisu  1,5% swego podatku na naszą Hajnowską Fundację  Muzyki Organowej
i Kameralnej –
która jest organizacją pożytku publicznego. Odpisując od podatku 1,5 % należy w naszym  PIT- cie  podać: Nr  K R S  Fundacji:  00000 24839. Nr KRS-u naszej Fundacji znajdziemy w ogłoszeniu wiszącym
w gablocie obok kościoła, w ogłoszeniach Parafialnych na stronie internetowej Parafii, a także na ulotkach rozłożonych na ławkach z tyłu kościoła. Bóg zapłać za pomoc Fundacji.

     17. Zbieramy podpisy pod petycją obrony Puszczy Białowieskiej.

     18. W ubiegłym tygodniu rozpoczęto renowację drzwi w naszym kościele z Programu Ład Polski.

     19. W tym roku 2024 można zamawiać Msze św. gregoriańskie za swoich zmarłych.

     20. Koło cmentarza znaleziono telefon komórkowy. Jeżeli ktoś go zgubił niech się zgłosi do ks. proboszcza Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego
w Hajnówce.

     21. Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim Ofiarodawcom za okazaną pomoc dla naszej parafii. Dziękujemy za ofiary na utrzymanie kościoła i Parafii. Bóg zapłać! Zapewniamy o naszej bezustannej modlitwie
w Państwach intencjach. Co tydzień w niedzielę jest sprawowana Msza św. za Parafian i Dobrodziejów.

     22. Musimy na bieżąco opłacać rachunki energię elektryczną, podatki, na utrzymanie Pana Kościelnego i Pana Organisty (pensje, ZUS). W związku
z tym
zwracamy się z gorącą prośbą do naszych Parafian
o składkę po 100 zł od rodziny
na utrzymanie Pana Kościelnego i Organisty. W ciągu roku 1/3 tac jest przeznaczonych na różne potrzeby. Ofiary można wpłacać w zakrystii, kancelarii parafialnej, w kopercie na tacę (podać imię
i nazwisko oraz adres) a także można wpłacać na konto Parafii.     

     

Konto Parafii:

Parafia Rzymskokatolicka Podwyższenia Krzyża Św.,
ul. ks.  P. Ściegiennego 7
PKO BP o/Hajnówka  - Nr rachunku - 54  1020 1332 0000 1102 0184 2756

 

 

 

 

 


 

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011