"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 26 listopada 2022 r.
Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy

Ogłoszenia: na UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – Święto patronalne: Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie, Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziś za pobożne odmówienie można zyskać odpust zupełny.Aktu Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

2. Odczytać komunikat Episkopatu Polski  w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II.

3. We wtorek przypada wsp. św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicypatronki chórów kościelnych i organistów. Niech św. Cecylia wyprasza potrzebne łaski do pełnienia posługi naszego Pana Organisty Karola i w intencji naszego Chóru Parafialnego.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywali:

- w listopadzie  w niedzielę 15 minut przed każdą Mszą św. czytamy wypominki i modlimy się za zmarłych;

- do końca miesiąca listopada po Mszy Świętej o godz. 17.00 będą czytane  kartki wypominkowe  i odmawiany jest jeden dziesiątek różańca za zmarłych;

- w poniedziałek, 21 listopada - wsp. Ofiarowania NMP;

- we wtorek, 22 listopada - wsp. św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy - patronki chórów kościelnych i organistów;

- w czwartek, 24 listopada, wsp. św. Męczenników Andrzeja Dung - Lac., Prezbitera  i Towarzyszy;

- w następną niedzielę, 27 listopada rozpoczynamy nowy okres liturgiczny - Adwent. Jest to I Niedziela Adwentu.

5. W środę, 23 listopada zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 za zmarłych Kaplanów i Siostry zakonne z naszego dekanatu. Przybędą kapłani z parafii  naszego dekanatu, którzy będą sprawować Mszę św.

6. Zachęcamy do czytania tygodnika „Niedziela”. Tę gazetę można nabyć
w zakrystii.

7. W prawej bocznej nawie kościoła można oglądać wystawę prac  rozstrzygniętego konkursu plastycznego p.t. „Mój ulubiony Święty”.

8. W sklepiku KSM na końcu kościoła można nabyć dewocjonalia. Sklepik otwarty jest po niedzielnych Mszach Świętych o godz. 10.00 i 12.00.

9. Panie z Zespołu Parafialnego Caritas rozprowadzają w przedsionku  kalendarze na następny rok 2023 r. i pocztówki świąteczne.

10. Kolejny raz Caritas Diecezji Drohiczyńskiej wraz z Parafią organizuje akcję „Od serca”, w którą może włączyć się każdy. Dziś w naszej diecezji są rozdawane bezpłatnie ekologiczne torby (znajdują się one z tyłu kościoła za ławkami), które zabierzemy do swoich domów i zgodnie z instrukcją wydrukowaną na torbach wypełnimy je artykułami spożywczymi i środkami chemicznymi (oddzielnie artykuły spożywcze a oddzielnie chemiczne). Ten dar „Od serca” przyniesiemy do naszego kościoła za tydzień w I Niedzielę Adwentu 27 listopada, aby z otrzymanych produktów przygotować paczki świąteczne dla ludzi chorych, biednych, szczególnie dzieci i rodzin dotkniętych ubóstwem. Ten konkretny gest miłosierdzia będzie najlepszym świadectwem naszej wrażliwości i włączenia się w misję charytatywną Kościoła.

11. W następną niedzielę będą do nabycia kalendarze czekoladowe na Adwent rozprowadzane przez  Caritas. Kupując te kalendarze pomagamy dzieciom z Domu Dziecka w Wyrozębach.  Będą też do nabycia świece wigilijne.

12. Zbliżają się powoli Święta Bożego Narodzenia. Tradycyjnie będziemy łamali się opłatkiem. Dziś na Mszy św. o godz. 12.00 poświecenie opłatków wigilijnych. Jest w naszym narodzie tradycja roznoszenia opłatków.

W tym roku Pan Organista Karol będzie roznosił opłatki do każdego domu. Można nabyć opłatki na wigilię osobiście zgłaszając się do zakrystii lub do Pana Organisty w niedzielę lub w  tygodniu. Pomóżmy nabyć opłatki starszym czy chorym ludziom.

Przypominamy, że ofiary składane z racji nabycia opłatków są przeznaczone na utrzymanie Pana Organisty.

 

Program roznoszenia opłatków przez Pana Organistę:

Wtorek - 22.11 - od godz. 10.00 - Dubiny - ulice: Grzybowa, Łąkowa, Nowa, Wesoła, Cegielniana i Torowa.

Środa - 23.11 - od godz. 10.00 - Dubiny - ul. Główna, Sawiny Gród, Postołowo, Skryplewo, Bielszczyzna i Puciska,

Czwartek - 24.11 - od godz. 10.00 - Lipiny.

Piątek - 25.11 - od godz. 10.00 - Chytra, Czyże, Dubicze Osoczne, Kojły, Mochnate, Morze, Nowoberezowo, Nowokornin, Osówka, Podrzeczany, Stare Berezowo, Szostakowo, Wygoda.

Sobota - 26.11 - od godz. 10.00 - Hajnówka, ul. Armii Krajowej 2, 4, 6, 8, 10 i 12.

13. W następnym roku 2023 można zamawiać Msze św. gregoriańskie za swoich zmarłych.

14. Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim Ofiarodawcom za okazaną pomoc dla naszej parafii. Dziękujemy za ofiary na utrzymanie kościoła i naszej Parafii. Bóg zapłać! Zapewniamy o naszej bezustannej modlitwie w Waszych intencjach. Co tydzień w niedzielę jest sprawowana Msza św. za Parafian i Dobrodziejów.

15. Panująca epidemia koronawirusa i wynikające z tego ograniczenia (w czasie ograniczeń mała liczba osób na Mszach św., przez dwa lata nie było tradycyjnej kolędy) były przyczyną drastycznego zmniejszenia dochodów naszej parafii. Musimy na bieżąco opłacać rachunki za wywóz nieczystości, energię elektryczną, podatki, na utrzymanie Pana Kościelnego i Pana Organisty (pensje, ZUS). W związku z tym zwracamy się z gorącą prośbą do naszych Parafian o składkę po 100 zł od rodziny na utrzymanie Pana Kościelnego i Organisty. W ciągu roku 1/3 tac jest przeznaczonych na różne potrzeby. Ofiary można wpłacać w zakrystii, kancelarii parafialnej, w kopercie na tacę (podać imię i nazwisko oraz adres) a także można wpłacać na konto Parafii.

                                   Konto Parafii:

Parafia Rzymskokatolicka Podwyższenia Krzyża Św.,
ul. ks.  P. Ściegiennego 7
PKO BP o/Hajnówka  - Nr rachunku - 54  1020 1332 0000 1102 0184 2756

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011