"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: środa, 18 lipca 2018 r.
Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

Ogłoszenia: na XV Niedzielę Zwykłą – 15.07.2018r

 1. Dziś gościmy w Parafii naszą  rodaczkę Angelikę Grażynę Tabułę z Zambii,  która jest na urlopie w Polsce s. Angelika podzieli się z nami  spostrzeżeniami ze swojej pracy misyjnej, a ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone s. Misjonarce. 
 2. Również dziś na Mszy św. o godz. 1000  modlimy się w intencji czcicieli św. Szkaplerza i zostaną przyjęci nowi członkowie do Bractwa Św. Szkaplerza.
 3. Poświęcenie samochodów i pojazdów mechanicznych z racji św. Krzysztofa odbędzie się w naszym kościele w najbliższą niedzielę tj. 22.07 po każdej Mszy św. – proszę ustawiać samochody: wokół kościoła oraz na parkingach na ul. Białowieskiej i obok plebanii. Przy poświęceniu tak jak w latach ubiegłych będą zbierane ofiary jako pomoc na zakup środków lokomocji dla misjonarzy.
 4. Za tydzień po Mszy św. wieczorem około godz. 1845 odbędzie się w naszym kościele II Koncert Muzyki Organowej i Kameralnej. Podczas drugiego Koncertu na organach grać będzie David Troiano (USA) , towarzyszyć mu będzie Zespół wokalny Cantamen  (Białystok)  . Zapraszamy na koncert za tydzień.
 5. W dniu 01 sierpnia br wyruszy XXVIII Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę.
 6. Skrócone zasady Pielgrzymowania na Jasną Górę są następujące :
 7. - W Pielgrzymce może uczestniczyć każdy, kto akceptuje jej religijny charakter.
 8. -  Dnia 01.08.2018r (we wtorek) po Mszy św. o godz. 700 wyruszy pielgrzymka z Drohiczyna  – min. Grupa Zielona, do tej Grupy należy Hajnówka; wejście na Jasną Górę 13 sierpnia.
 9. -  Wpisowe – koszty pielgrzymki: (przewóz bagażu, zabezpieczenie sanitarne, ubezpieczenie, lekarstwa) to 130 zł./osoby. Druga osoba z rodziny i kolejne płacą już tylko 75 zł.

Jest też Grupa Duchowego Pielgrzymowania dla tych wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć w drogę: chorych, pracujących, starszych, a więc każdy, kto chciałby duchowo towarzyszyć pielgrzymom zdążającym na Jasną Górę, może się zapisać do Grupy Srebrnej w Parafii. Otrzymuje znaczek i kartę duchowego pielgrzyma. Przy zapisie podaje swoją intencję, którą pielgrzymi złożą przed cudownym obrazem M. B. Częstochowskiej. Duchowy pielgrzym zobowiązuje się na czas trwania pielgrzymki codziennie :

- uczestniczyć we Mszy Św. i przyjąć Komunię Św. (jeśli jest to nie-   możliwe – to pomodlić się przed obrazem lub figurą Matki Bożej).

- odmówić każdego dnia Pielgrzymki jedną dziesiątkę Różańca.

- zdobyć się na jakiś dobry uczynek (np. post, pomoc potrzebującym). Przy zapisie do Duchowego Pielgrzymowania mile jest widziana ofiara materialna na rzecz Pielgrzymki.

 1. Zapisy na Pielgrzymkę Pieszą i Duchową w Kancelarii Parafialnej od 22 lipca do 30 lipca w godz. od 830 do 1000 i od 1600 do 1800, bądź w zakrystii po Mszach św.
 2. Trwa Nawiedzenie Rodzin przez Obraz Jezusa Miłosiernego od dziś Obraz będzie odwiedzał rodziny na ul. Warszawskiej (od ronda do przejazdu kolejowego) i ulice odchodzące od ul. Warszawskiej tj. ulice: Wojska Polskiego, Boh. Warszawy, Duboisa, Łąkową, Wiejską, Kołodzieja i Kolejową. Program Nawiedzenia jest wywieszony w gablocie obok kościoła i zamieszczony na str. Inter. Parafii. Proszę się z tym Programem zapoznać!

 

do góry
powered by: enterpw.com
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011