"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: środa, 19 września 2018 r.
Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Ogłoszenia: na XXIV Niedzielę Zwykłą – 16.09.2018r

  1. Dziś taca zbierana na wszystkich Mszach jest przeznaczona na renowację figury św. Jana Pawła (renowacja kosztowała 6 000 zł.). Dziś też  po Mszy św. o godz. 1000 poświęcimy odnowiony Pomnik.
  2. Również dziś przeżywamy Odpust Parafialny – Uroczystość Podwyższenia Krzyża Św. – tytuł naszego kościoła (przeniesiony z pątku). Sumę odpustowa o godz. 1200  odprawi i kazanie wygłosi ks. dr hab. prał. Tadeusz Syczewski – Rektor WSD w Drohiczynie i Wikariusz Generalny Ks. Bpa. Po sumie będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  3. Zakończyliśmy VIII Tydzień Wychowania – pamiętajmy, że troska o wychowanie dzieci i młodzieży spoczywa na rodzicach, i wychowawcach i nauczycielach.
  4. We wtorek 18.09 wypada liturgiczne święto św. Stanisław Kostki – Patrona Polski, ale my zapraszamy dzieci w niedzielę 23 września br. na Mszę św. o godz. 1200. Po Mszy św. będzie festyn dla dzieci z naszej Parafii przy świetlicy – będą gry, zabawy, malowanie twarzy i  kiełbaski z gryla.
  5. W czwartek 21.09 wypada liturgiczne święto św. Mateusza Ap..
  6. Akcja Katolicka w Hajnówce zaprasza do udziału w III Hajnowskiej Pielgrzymce Mężczyzn  (ojców z synami, dziadków) do Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie w dniu 7 października 2018 r. (w niedzielę).   Wyjazd o godzinie 630 rano zbiórka przy kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce. Koszt pielgrzymki 40,00 zł, zapisy prowadzi Lech Michalak.
  7. Wspólnota Odnowy w Duchu Św. i Matki w Modlitwie organizują jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium Serca Pana Jezusa w Sokółce i do Sanktuarium Matki Bolesnej w Świętej Wodzie k/ Wasilkowa. Koszt to 35 zł/osoby razem z obiadem. Informacje i zapisy pod nr tel. 600 855 419.
  8. Jeśli ktoś chce jeszcze gościć Obraz Miłosierdzia Bożego w swoim domu – będzie można  Obraz brać z kościoła i po nawiedzeniu odnieść Go do kościoła, ale wcześniej trzeba zapisać się na listę nawiedzenia w zakrystii.
  9. W sklepiku KSM są rozprowadzane kalendarze na 2019 rok po 6 zł/szt., wydane przez Seminarium w Drohiczynie, a także inne dewocjonalia – zapraszamy do sklepiku po Mszach o godz. 1000  i 1200.
do góry
powered by: enterpw.com
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011