"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: środa, 20 marca 2019 r.
Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego

Ogłoszenia: na II Niedzielę Wielkiego Postu – 17.03.2019r.

 1. Dziś jest zbierana taca na rzecz pomocy  misjom  „Ad gentes”.
 2. W Wielkim Poście są odprawiane w naszym kościele następujące nabożeństwa:
 3. - w środy o godz. 1630 Droga Krzyżowa dla dzieci
 4. - w piątki o godz. 1730  Droga Krzyżowa dla dorosłych
 5. - w niedzielę  godz.. 1700 Gorzkie Żale , a po nich Msza św.
 6. Zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas tych nabożeństw.
 1. We wtorek liturgiczna Uroczystość św. Józefa Oblubieńca  NMP – święto stanowe  dla mężczyzn, ale w naszej Parafii to święto będziemy obchodzić w najbliższy piątek.
 2. W piątek zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich mężczyzn z racji zbliżającego się święta św. Józefa – Patrona mężczyzn (w dwa tygodnie w piątek swój dzień modlitwy miały kobiety – Bóg zapłać im za złożony na tacę ”dar serca”), a po Mszy będzie Droga Krzyżowa, podczas której rozważania będą prowadzili panowie. Będą oni  mogli złożyć też swój „DAR OŁTARZA” składając ofiarę na tacę . Zapraszamy w piątek do kościoła mężczyzn z naszej Parafii. Chętnych panów do czytania rozważań podczas Drogi Krzyżowej zapraszamy do zakrystii.
 3. Panie z Zespołu Caritas po Mszach św. rozprowadzają w przedsionku kościoła kartki świąteczne oraz baranki wielkanocne po 5 zł  – jest to tegoroczna akcja pomocy biednym dzieciom pod hasłem „Symbol życia”.
 4. Zwracamy się z prośbą do wszystkich Parafian  – o przeznaczenie odpisu  1% swego podatku na naszą Hajnowską Fundację  Muzyki Organowej i Kameralnej. Odpisując od podatku 1% należy w PIT-cie  podać:nr  K R S  Fundacji:  00000 24839 .Nr KRS-u naszej Fundacji znajdziemy w ogłoszeniu wiszącym w gablocie obok kościoła, a także na ulotkach rozłożonych na ławkach z tyłu kościoła. Bóg zapłać za pomoc Fundacji.
 1. Przed Świętami Wielkanocnymi jest przeprowadzana akcja charytatywna jako pomoc dla Polaków na Łotwie. Zbieramy żywność z długim okresem przechowywania, środki higieny osobistej, chemię gospodarczą, zabawki i przybory szkolne przynosimy do kościoła do 03 kwietnia 2019r. Więcej informacji o pomocy dla Polonii na Łotwie znajduje się na plakacie wiszącym w gablocie obok kościoła.
 2. W piątek 12 kwietnia odbędzie się V Puszczańska Nocna Droga Krzyżowa z Białowieży do Hajnówki. Rozpoczęcie w Kościele pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Białowieży, zakończenie w Kościele SS. Klarysek od Wieczystej Adoracji w Hajnówce. Więcej informacji na plakacie wiszącym w gablocie obok kościoła.
 3. W niedzielę za tydzień 24.03 o godz. 1530 w salkach za kościołem spotkanie dla tych małżeństw, które chciały by należeć do Domowego Kościoła. Więcej informacji na ten temat udzieli ks. Mariusz Woltański.

 

do góry
powered by: enterpw.com
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011