"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: piątek, 31 marca 2023 r.
Imieniny: Balbiny, Kamila, Kornelii

Ogłoszenia: Na V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - 26.03.2023 r.

                     

      1.W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii. Witamy serdecznie Rekolekcjonistę, ks. Jarosława Rosłona, proboszcza z Parafii Milejczyce, który będzie prowadził Rekolekcje Wielkopostne.. Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone dla ks. Rekolekcjonisty za Jego posługę w naszej Parafii.

     Jutro po Mszach św. przed kościołem ks. Proboszcz będzie rozdawał obrazki z modlitwą cudownego Boskiego Serca Dobrego Pasterza, obrazu który znajduje się w kościele w Milejczycach.

      2. Święty Jan Paweł II to jeden z najwybitniejszych papieży i największych Polaków. Jego papieskie przepowiadanie, apostolskie wizyty, a także wysiłki dyplomatyczne przyczyniły się do wzrostu duchowego milionów ludzi na całym świecie. Dla nich Papież Polak był i pozostaje moralnym punktem odniesienia, nauczycielem wiary, a także orędownikiem w niebie.

     Brońmy dobrego imienia św. Jana Pawła II, by nie niszczyć wspólnego dobra, a do jakiego należy niewątpliwie dziedzictwo Jana Pawła II. Polacy winni pamiętać o błogosławieństwie,  jakie Opatrzność dała nam za sprawą papieża Jana Pawła II, dziś świętego.

      Wystawmy w naszych oknach portret papieża św. Jana Pawła II i wywieśmy flagę papieską lub narodową.

      3. Dziś Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 80.00, a w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

      4. Ci, którzy przystąpili w dniu wczorajszym przestąpili do Duchowej Adopcji prosimy o kartki : imię i nazwisko oraz  adres. Musimy wpisać do Księgi Duchowej Adopcji. Można kartkę wrzucić na tacę. Bóg zapłać wszystkim za podjęcie się ratowania dzieci zagrożonych w łonie matek.

     5.  Jutro zapraszamy do Hajnowskiego Domu Kultury na film o Św. Józefie pt. „Opiekun” o godz. 17.45. Bilety można nabyć przed filmem.

     6. Trwa Wielki Post – czas nawrócenia, pokuty i przemiany naszych serc, czas powrotu do Boga. Apelujemy o abstynencję od alkoholu i palenia tytoniu, mniej czasu poświęćmy telewizji, komputerowi, Internetowi, a więcej czasu poświęćmy modlitwie, postarajmy się uczestniczyć w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i w Gorzkich Żalach

     7. W Wielkim Poście są odprawiane w naszym kościele następujące nabożeństwa:

- w środy o godz. 16.30 - Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży;

- w piątki o godz. 17.30 - Droga Krzyżowa dla wszystkich. Po Drodze Krzyżowej są zbierane ofiary na pomoc potrzebującym w naszej parafii.

- w następną niedzielę  po Mszy św. o godz.. 08.00 - Gorzkie Żale.

Zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas tych nabożeństw. Kto nie może przybyć do kościoła niech odprawia te nabożeństwa w domu (Radio Maryja i Telewizja Trwam).

      8. Za udział w Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach i Rekolekcjach Wielkopostnych (3 dni) można uzyskać odpust zupełny.

Odpust zupełny - jest darowaniem całej kary doczesnej za grzechy, które zostały już odpuszczone. Można go ofiarować za siebie lub za duszę jednego zmarłego. W jednym dniu można uzyskać odpust zupełny tylko raz.                           

 - Spowiedź św. (może być kilka dni wcześniej);

 - Komunia św.;

- Modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego - (odmówić) – możemy np. jedno „Ojcze nasz...” i jedno „Zdrowaś...”);                                                                                           

- Wyzbyć się przywiązania do wszelkich grzechów, nawet lekkich;

Zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas tych nabożeństw. Kto nie może przybyć do kościoła niech odprawia te nabożeństwa w domu (Radio Maryja i Telewizja Trwam).

    9. W tym tygodniu będziemy przeżywali:

trwa Nowenna do Św. Jana Pawła II przed kolejną rocznicą Jego śmierci.

- Pierwsza Sobota Miesiąca - oddajemy część Matce Bożej;

- w niedzielę, 02 kwietnia r. mija 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Dziękujemy Panu Bogu za tak Wielkiego Polaka i Świętego naszych czasów. Po Mszach św. o godz. 08.00, 10.00 i 17.00 przejdziemy pod pomnik św. Jana Pawła II, który znajduje się na naszym placu przykościelnym. Tam będą modlitwy i można będzie zapalić znicz wdzięczności dla Wielkiego Papieża, Rodaka.

- Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem Gorzkich Żali.      

-  za tydzień 02 kwietnia, Niedziela Palmowapalmy będą poświęcane przed każdą Mszą świętą na zewnątrz kościoła.

  10. Ofiary składane za tydzień na tacę będą przeznaczone na zakup kwiatów do Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz na dekorację. Ofiary na kwiaty można wpłacać na konto Parafii z dopiskiem „na kwiaty.” Wszystkie dzieci z pięknymi palmami zapraszamy na Mszę świętą o godz. 12.00. Najpiękniejsze palmy zostaną nagrodzone.

     11. W niedzielę za tydzień przed Mszami młodzież z naszej Parafii będzie rozprowadzała palmy – mile widziana jest dobrowolna ofiara na KSM.

     12. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej wraz ich z rodzicami. 

       13. W następną niedzielę, 02 kwietnia Chór Polskiej Pieśni Narodowej i Bielski Dom Kultury zapraszają do Bielska Podlaskiego do Domu Kultury na godz. 15.00 na koncert inauguracyjny Dni kultury Chrześcijańskiej w Diecezji Drohiczyńskiej w 18. Rocznicę śmierci św. Jana Pawła II.

      14. W poniedziałek, 03 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się w salce spotkanie Akcji Katolickiej.

      15. W piątek, 31 marca zapraszamy do kościoła Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji na Mszę św. o godz. 13.00 za Poległych w Katastrofie Smoleńskiej 10.04.2010 r. Po Mszy św. złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy Pomniku Katyńskim.

      16. Natomiast Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży odbędą się w Wielkim Tygodniu od 03 do 05 kwietnia.

      17. Zachęcamy do czytania tyg.  „Niedziela”, którą można nabyć w zakrystii.

      18. Panie z Caritasu rozprowadzają pocztówki świąteczne i Baranki Wielkanocne. Ofiary z zakupu baranków wielkanocnych są przeznaczone na pomoc potrzebującym.

      19. Odnowa w Duchu Świętym naszej Diecezji zorganizowała Rekolekcje Ewangelizacyjne. Rozpoczęły się one 23 lutego. Spotkania odbywają się w każdy czwartek o godz. 18.00 w kościele Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji. Zapraszamy na spotkania Rekolekcyjne.

      20 W dniu 31 marca odbędzie się VI Puszczańska Nocna Droga Krzyżowa z kościoła w Białowieży do Hajnówki do kościoła Sióstr Klarysek. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.

      21. Także w dniu 31 marca odbędzie się ekstremalna Droga Krzyżowa o godz. 16.30 rozpocznie się Mszą św. w kościele św. Cyryla i Metodego w Hajnówce. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.

      22. Przed Jubileuszem 100 - lecia naszej Parafii w dniach od 26 kwietnia do 3 maja będziemy przeżywali Misje święte.

      23.  W dniu 3 maja będziemy obchodzili Jubileusz 100 - lecia Parafii, który będzie połączony z Piknikiem Rodzinnym. Zwracamy się z uprzejma prośbą o fanty do loterii. Każdy kupujący los otrzyma jakąś rzecz według spisu zakupionego losu. Na zakończenie pikniku wszystkie losy będą brały udział w losowaniu nagród głównych. Fanty do loterii możemy zostawiać za ławkami lub w zakrystii. Bóg zapłać!

     24. Można jeszcze składać ofiary w kopercie (z adresem) na tacę, w zakrystii lub wpłacać na konto jako dar z serca na chorągiew eucharystyczną z bł. kard. Stefanem Wyszyńskim, Wielkim Prymasem Tysiąclecia.

      25. Prosimy zgłaszać ludzi chorych i starszych do spowiedzi i Komunii Wielkanocnej.

       26. Młodzież z KSM-u zaprasza do sklepiku, gdzie możemy nabyć różne dewocjonalia. Sklepik czynny w niedzielę po Mszach o godz. 10.00 i 12.00.

      27. Zapraszamy całą Parafię do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, lodówki, telewizory, komputery, radia, mikrofalówki itp.). Zużyty sprzęt składamy od ul. Białowieskiej przy garażach za salką. Przychody z tej akcji wspomogą Kościoły na Wschodzie, gdzie mieszkają nasi Rodacy oraz Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Loretańskiej. Można wpłacać ofiary na ten cel na konto. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń. Z tyłu za ławkami można zabrać ulotki, gdzie są bliższe informacje.

Zużyty sprzęt RTV i AGD można przynosić  czy przywozić na plac za salką przy garażach od ul. Białowieskiej w dniach od 27 marca do 04 kwietnia br.

      28.  Zwracamy się z prośbą do wszystkich Parafian  – o przeznaczenie odpisu  1,5% swego podatku na naszą Hajnowską Fundację  Muzyki Organowej i Kameralnej – która jest organizacją pożytku publicznego. Odpisując od podatku 1,5 % należy w naszym  PIT- cie podać: Nr  K R S  Fundacji:  00000 24839. Nr KRS-u naszej Fundacji znajdziemy w ogłoszeniu wiszącym w gablocie obok kościoła, w ogłoszeniach Parafialnych na stronie internetowej Parafii, a także na ulotkach rozłożonych na ławkach z tyłu kościoła. Bóg zapłać za pomoc Fundacji. 

     29. Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim Ofiarodawcom za okazaną pomoc dla naszej Parafii. Dziękujemy za ofiary na utrzymanie kościoła i naszej Parafii. Bóg zapłać! Zapewniamy o naszej bezustannej modlitwie w Waszych intencjach. Co tydzień w niedzielę jest sprawowana Msza św. za Parafian i Dobrodziejów.

    30. Zwracamy się z gorącą prośbą do naszych Parafian o ofiary na utrzymanie kościoła oraz Pana Kościelnego i Organisty. W ciągu roku 1/3 tac jest przeznaczonych na różne potrzeby. Ofiary można wpłacać w zakrystii, kancelarii parafialnej, w kopercie na tacę (podać imię i nazwisko oraz adres) a także można wpłacać na konto Parafii.

Konto Parafii:

Parafia Rzymskokatolicka Podwyższenia Krzyża Św.,
ul. ks.  P. Ściegiennego  PKO BP o/Hajnówka 

Nr rachunku - 54  1020 1332 0000 1102 0184 2756                                                           

 

REKOLEKCJE  WIELKPOSTNE  DLA  DOROSŁYCH W  DNIACH  26 - 27.03.2023 R.

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 26.03.2023 r.

Godz. 07.30 - Wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec - cz. Bolesna.

Godz. 08.00 - Rozpoczęcie Rekolekcji Wielkopostnych. Hymn do Ducha Świętego. Msza święta dla wszystkich. Gorzkie Żale.                                                                          

Godz. 10.00 - Msza święta dla wszystkich.

Godz. 12.00 - Msza święta dla dzieci i młodzieży.                                       

Godz. 17.00 - Msza święta dla wszystkich

 

                                                             

PONIEDZIALEK - 27.03.2023 r.

Godz. 08.00 - Msza święta dla wszystkich.                                                                              

Godz. 09.30 - Wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec - cz. Światła. 

Godz. 10.00 - Msza święta dla wszystkich. Sakrament chorych. Droga Krzyżowa. 

Godz. 17.00 - Droga Krzyżowa.

Godz. 17.30 - Msza święta dla wszystkich.

                                                                         

W czasie Mszy świętych w niedzielę i poniedziałek będzie możliwość  spowiedzi.

Rekolekcje będzie prowadził – ks. Jarosław Rosłon, Proboszcz Parafii  w Milejczycach

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011