"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: wtorek, 17 września 2019 r.
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza

Ogłoszenia: na XXIV Niedzielę Zwykłą - 15.09.2019 r.

1.  Dziś przeżywamy Odpust w naszej parafii - Uroczystość Podwyższenia Krzyża świętego - tytuł naszego kościołaUroczysta Suma o godz. 1200 i bezpośrednio po Sumie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Wystawienie Najświętszego Sakramentu trwa cały dzień, z przerwą na Msze święte. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Dziś w naszej parafii można uzyskać odpust zupełny (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej i modlitwa w intencji Ojca Świętego).

2.    Dziś na Jasnej Górze odbywa się Pielgrzymka Świata Pracy i Solidarności, której patronuje bł. Ks. Jerzy Popiełuszko. Modlimy się w intencji ludzi pracy.

3.  Dzisiejsza niedziela jest poświęcona Środkom Społecznego Przekazu. Dziś w naszej diecezji Ofiary zbierane po Mszach św. przed kościołem są przeznaczone na Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej (Telewizja internetowa).

4.     Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy IX Tydzień Wychowania pt. „Zamieszkać razem z Jezusem”. Modlimy się o dobrych rodziców i wychowawców. Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców - środa, piątek i sobota.

5.   W dniu wczorajszym we Włocławku, całej naszej Ojczyźnie i w naszej parafii odbywały się uroczystości związane z akcją „Polska pod krzyżem”

Bóg zapłać wszystkim, którzy brali udział wczorajszych uroczystościach w naszej parafii i Drodze Krzyżowej.

6.     Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Effatha” dziękuję za wspólne świętowanie jubileuszu 25-lecia działalności. Składa wyrazy podziękowania za pomoc w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia: Panu. Jerzemu Sirakowi - Burmistrzowi Miasta Hajnówka, Hajnowskiemu Domowi Kultury, Nadleśnictwu Hajnówka i PUK oraz innym sponsorom.

7.     Bóg zapłać Ks. Prefektowi Piotrowi za przeprowadzenie Nabożeństwa 40 - godzinnego oraz za dekorację w naszym kościele dla Ks. Prefekta i KSM.

8.    Od wczoraj rozpoczął się Tydzień z Puszczą Białowieską. Organizatorem jest Nadleśnictwo Hajnówka, Browsk i Białowieża oraz Białowieski Park Narodowy. Szczegóły na plakacie w tablicy ogłoszeń.

9.    Po wakacyjnej przewie wznawia działanie sklepik przy bocznym wyjściu z kościoła, gdzie można nabyć dewocjonalia. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza po Mszach o 1000 i 1200.

10.  Uzniowie 8 klasy Szkoły Podstawowej i starsi, kctórzy nie przyjęli jeszcze sakramentu bierzmowania powinni odebrać z zakrystii kartę zgłoszeniową. Po wypełnieniu należy ją oddać do zakrystii. 

11.        W tym tygodniu będziemy przeżywali:

- w poniedziałek - wsp. św. Męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;

- we wtorek - 80 rocznica napaści ZSRR na Polskę. Msza św. za poległych w obronie Ojczyzny o godz. 18.00;

- we środę - święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży - zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. o godz. 18.00;

- w piątek - wsp. św. męczenników Andrzeja Kim Teagon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i towarzyszy;

- w sobotę  - święto św. Mateusza, Apostoła i  Ewangelisty.

12.        Również w sobotę odbędą się uroczystości związane z Wrześniowym Szlakiem sprzed 80 - laty - Konna Wyprawa śladami Pułku 3 Strzelców Konnych - początek o godz. 10.00 Mszą św. w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Więcej szczegółów na plakacie.

13.        W niedzielę 22.09 - 100 lecie Hufca ZHP w Bielsku Podlaskim. Więcej informacji na plakacie.

13.   Również w niedzielę 22.09 na Mszy św. - o godz. 12.00 pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii. Obecność obowiązkowa.

14.        Dzieci i młodzież, które chcą korzystać z naszej parafialnej Świetlicy „Promyk dnia” zapraszamy, aby zgłaszać się do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Świetlica jest prowadzona nieodpłatnie. Będzie działać od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 18.00. Potrzebne jest wypełnienie zgłoszenia uczestnictwa dziecka przez rodziców.   

do góry
powered by: enterpw.com
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011