"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: piątek, 20 maja 2022 r.
Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Ogłoszenia: Na V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 15.05.2022 r.

1. Dziś w Rzymie odbędzie się kanonizacja Francuza, bł. Karola de Foucauld, kapłana i misjonarza, który pracował wśród muzułmanów. Zginął 1 grudnia 1916 roku w Tamanrasset w Algierii. Karol nie założył żadnego zgromadzenia, nie udało mu się znaleźć naśladowców swojej drogi, żył i umarł samotnie. Dopiero kilkanaście lat po jego śmierci grupa kleryków i kapłanów wyruszyła na Saharę, aby prowadzić życie według reguły napisanej przez Karola. Powstały zgromadzenia Małych Braci i Małych Sióstr Jezusa.

2. W dniu dzisiejszym kończy się Ogólnopolska Nowenna przed 20 rocznicą ustanowienia św. Andrzeja patronem Polski i przed świętem męczennika. Modliliśmy się o dar jedności naszego narodu oraz o dar pokoju na Ukrainie i w świecie. Nowenna dziś będzie po Mszy św. o godz. 10.00.

3. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 08.00, a za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

4. W związku z agresją rosyjską na Ukrainę wyrażamy solidarność ze Wszystkimi Ukraińcami i modlimy się o ustanie wojny i pokój na Ukrainie. Po każdej Mszy św. śpiewamy Suplikacje i odmawiamy 1 dziesiątek różańca lub nabożeństwo majowe w intencji ustania wojny i pokoju na Ukrainie.

5. 13 i 14 maja w Drohiczynie odbył się III Kongres Maryjny Diecezji Drohiczyńskiej, który był przygotowaniem do beatyfikacji Pauliny Jaricot.

Bóg zapłać naszemu Ks. Prefektowi Mariuszowi Woltańskiemu, który z grupą parafian uczestniczyli w Kongresie Maryjnym. Więcej na stronie naszej parafii w aktualnościach.

6. W tym tygodniu będziemy przeżywali:

- Trwa miesiąc maj, który w szczególny sposób jest poświęcony Matce Bożej. W naszym kościele nabożeństwa majowe odprawiane  przez cały miesiąc maj codziennie o godz. 18.00. W maju Msza św. wieczorem w dni powszednie jest odprawiana o godz. 17.30. Zachęcamy także do odprawiania Nabożeństwa Majowego w naszych domach;

- w poniedziałek, 16 maja - święto św. Świętego Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika, Patrona Polski;

7. W tym tygodniu próby przed Pierwszą Komunią Świętą: w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o godz. 16.30.

8. Za tydzień w niedzielę, 22 maja, w Lyonie odbędzie się beatyfikacja Francuzki Pauliny Jaricot, która w pewnym momencie porzuciła wystawne życie i oddała się całkowicie misjom. Paulina Jaricot zorganizowała grupy modlitwy i materialnego wsparcia zwane dziś Żywym Różańcem. Skala tego zjawiska i wielkość pomocy jaką dzięki niemu otrzymali misjonarze przeszła wszelkie oczekiwania. Dzięki Paulinie utworzono Dzieło Rozkrzewiania Wiary, które papież Pius XI ogłosił papieskim.

9. W sobotę, 28 maja o godz. 10.00 w Drohiczynie odbędą się święcenia kapłańskie dk. Daniela Konika, a w niedzielę 29 maja Msza św. Prymicyjna w naszym kościele. o godz. 12.00.

     W sobotę, 04 czerwca w naszej parafii planowana jest Pierwsza Komunia Święta oraz 18 czerwca bierzmowanie.

10. Parafia Rzymskokatolicka w Narewce organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 21 do 28 września. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.


11. Młodzież z KSM-u zaprasza do sklepiku, gdzie możemy nabyć różne dewocjonalia. Sklepik czynny w niedzielę po Mszach o godz. 10.00 i 12.00.

12. Kościół przypomina, że jeszcze jest stosowny czas na spowiedź świętąti Komunię Wielkanocną.

13. Zachęcamy do nabycia w zakrystii i czytania tyg. „Niedziela”

14. Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim Ofiarodawcom za okazaną pomoc dla naszej parafii. Dzięki pomocy Gości, różnych instytucji i naszych parafian odrestaurowano organy w naszej świątyni, a także za ofiary na utrzymanie kościoła i naszej Parafii. Bóg zapłać! Zapewniamy o naszej bezustannej modlitwie w Waszych intencjach. Co tydzień w niedzielę jest sprawowana Msza św. za Parafian i Dobrodziejów.

15. Panująca epidemia koronawirusa i wynikające z tego ograniczenia (w czasie ograniczeń mała liczba osób na Mszach św., przez dwa lata nie było tradycyjnej kolędy) były przyczyną drastycznego zmniejszenia dochodów naszej parafii. Musimy na bieżąco opłacać rachunki za wywóz nieczystości, energię elektryczną, podatki, na utrzymanie Pana Kościelnego i Pana Organisty (pensje, ZUS). W związku z tym zwracamy się z gorącą prośbą do naszych Parafian o składkę po 100;00 zł od rodziny na utrzymanie Pana Kościelnego i Organisty. W ciągu roku 1/3 tac jest przeznaczonych na różne potrzeby. Ofiary można wpłacać w zakrystii, kancelarii parafialnej, w kopercie na tacę (podać imię i nazwisko oraz adres) a także można wpłacać na konto Parafii.

                                    Konto Parafii:

Parafia Rzymskokatolicka Podwyższenia Krzyża Św.,
ul. ks.  P. Ściegiennego 7
PKO BP o/Hajnówka  - Nr rachunku - 54  1020 1332 0000 1102 0184 2756                               

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011