"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: wtorek, 20 listopada 2018 r.
Imieniny: Anatola, Edyty, Rafała

Ogłoszenia: na XXXIII Niedzielę Zwykłą –18.11.2018r.

 1. W czwartek 22.11 wspomnienie św. Cecylii D. i M.  – Patronki chórów kościelnych.
 2. W niedzielę  za tydzień tj. 25.11.  św. Katarzyny – patronalne święto kolejarzy.
 3. W przyszłą niedzielę 25.11  Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – Święto patronalne Akcji Katolickiej, KSM – u  i Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.
 4. Przez cały miesiąc o godz. 1630 (pół godz. przed Mszą św.) są czytane  kartki wypominkowe i odmawiany jest Różaniec za zmarłych – zapraszamy codziennie wszystkich na modlitwy za zmarłych.
 5. W sklepiku KSM są do nabycia kalendarze na 2019 rok wydane przez Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie oraz inne dewocjonalia. Zapraszamy do sklepiku po Mszach św. o 1000 i 1200.
 6. Kolejny raz Caritas Diecezji Drohiczyńskiej wraz z Parafią organizuje akcję „Od serca”, w którą może włączyć się każdy. Dziś w naszej diecezji są rozdawane bezpłatnie ekologiczne torby(znajdują się one z tyłu kościoła za ławkami), które zabierzemy do swoich domów i zgodnie z instrukcją wydrukowaną na torbach wypełnimy je artykułami spożywczymi i środkami chemicznymi. Ten dar „Od serca” przyniesiemy do naszego kościoła za tydzień w Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata  25 listopada, aby z otrzymanych produktów przygotować paczki świąteczne dla ludzi chorych, biednych, szczególnie dzieci i rodzin dotkniętych ubóstwem. Ten konkretny gest miłosierdzia będzie najlepszym świadectwem naszej wrażliwości i włączenia się w misję charytatywną Kościoła. Podziel się dobrem i podaruj coś „od serca” osobie potrzebującej!
 7. Jeśli ktoś chce jeszcze przyjąć Obraz Miłosierdzia Bożego w swoim domubędzie mógł  Obraz zabrać z kościoła i po nawiedzeniu odnieść Go do kościoła, ale wcześniej trzeba zapisać się na listę nawiedzenia w zakrystii.
 8. Witamy w naszej Parafii nowego organistę p. Konrada, który od ub. poniedziałku tj. od 12.11.2018r rozpoczął pracę w Hajnówce. Przyjmijmy p. Konrada z otwartymi sercami w naszej wspólnocie parafialnej, a św. Cecylia – Patronka chórów kościelnych i organistów niech wyprasza mu potrzebne łaski do pełnienia posługi organisty.
 9. Prawie miesiąc temu w niedzielę 21.10. br. odbyło się tzw. liczenie wiernych obecnych na Mszach św. i przystępujących do Komunii św.
 10. Oto rezultat liczenia w naszej Parafii:
 11. - na 6 Mszach św. (4 w naszym kościele, 1 u SS. Klarysek i 1 w szpitalu) było obecnych 879 osób (552 – kobiet i 327 – mężczyzn)  to jest 20,5% z całej Parafii (Parafia liczy 4 300 osób).
 12. - na wszystkich Mszach św. Komunię św. przyjęło 385 osób (289 – kobiet i 96 – mężczyzn) to jest 8,95%  z całej Parafii.
 13. Liczba wiernych obecnych na Mszach św. i przyjmujących Komunię św. zmalała o kilkudziesięciu wiernych (ok. 3%) w stosunku do ub. roku.
 14. Wnioski proszę wyciągnijcie sobie sami.

 

do góry
powered by: enterpw.com
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011