"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: wtorek, 16 sierpnia 2022 r.
Imieniny: Joachima, Nory, Stefana

Ogłoszenia: Na XX niedzielę zwykłą - 14.08.2022 r.

                           

1. W dniu wczorajszym dotarła z Drohiczyna  XXXII Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę pod hasłem „Idziemy w pokoju Chrystusa” na czele z naszym Pasterzem Ks. Biskupem Piotrem Sawczukiem.               Pielgrzymowało ponad 500 pątników (z Hajnówki 4 osoby).                                                         

Z dzisiejszej niedzieli Msza św. za parafian i dobrodziejów była odprawiona w dniu wczorajszym na Jasnej Górze przez ks. proboszcza.

2. Jutro, 15 sierpnia będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowzięci  NMP.  Msze św.  w naszym kościele będą odprawione o godz. 08.00 i 18.00. Po każdej Mszy św. będzie  błogosławieństwo i poświecenie ziół i kwiatów.

    Natomiast na  godz. 10.00  zapraszamy wszystkich gości i parafian na
ul. Łagodną (Międzytory), gdzie  przy Pomniku – Krzyżu odbędą się liturgiczno – patriotyczne uroczystości  Wniebowzięcia NMP i Święta Wojska Polskiego. W tym roku obchodzimy 102. Rocznicę Bitwy Warszawskiej
i Cudu nad Wisłą. Będzie także błogosławieństwo i poświęcenie ziół i kwiatów przy pomniku na Międzytorach.

   W dniu jutrzejszym po Mszy św. o godz. 12.00 na Międzytorach w parku miejskim przy amfiteatrze odbędzie się I Piknik Służb Mundurowych. Bliższe informacje na plakatach!

   Jutro na pikniku będzie można oddać krew od godz. 12.00 do 15.00.

   Natomiast w sobotę, 20 sierpnia o godz. 17.00 zapraszamy do amfiteatru miejskiego w parku na Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

3. Miesiąc sierpień – tradycyjnie  jest poświecony Trzeźwości. Apelujemy
o trzeźwość. Starajmy się przeżyć ten miesiąc w duchu odpowiedzialności za Kościół i Ojczyznę. W naszych modlitwach pamiętajmy o Ojczyźnie i  tych, co polegli w walce o wolność.

4. W naszym kościele w miesiącu sierpniu odmawiamy różaniec w intencji Ojczyzny, trzeźwości, o ustanie wojny i pokój na Ukrainie oraz nawrócenie Rosji na także za poległych Żołnierzy za Ojczyzne.

   Różaniec dziś odmówimy po Mszy św. o godz. 08.00, a w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. Natomiast w dni powszednie jest odmawiany - rano o 06.10 przed Mszą św.  zaś po południu 20 minut przed Msza św. wieczorną.

5. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Popatrzmy, ile dzieci z biednych rodzin, często dotkniętych bezrobociem, rozbitych, patologicznych, nie wyjechało na wakacyjny wypoczynek. Ich los nie może być nam obojętny. Pamiętajmy też o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: Szczęść Boże!

6. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach… Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

7. W tym tygodniu będziemy przeżywali:

- w poniedziałek, 16 sierpnia wsp. św. Rocha;

- w środę, 17 sierpnia - wsp. św. Jacka, prezbitera;

- od środy, 17 sierpnia rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością NMP Częstochowskiej, która będzie po Mszy św. rannej i wieczornej.

- w sobotę, 20 sierpnia - wsp.  św. Bernarda, Opata i Doktora Kościoła;

8. Miesiąc sierpień jest szczególny w różne ważne wydarzenia:      

-Wniebowzięcie NMP i NMP Częstochowskiej

- 78. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego;                                                                  

 - 102. Rocznica Bitwy Warszawskiej i Cudu Nad Wisłą oraz dzień Wojska Polskiego;                                                                        
 - w sierpniu przeżywamy 42. Rocznicę powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” oraz podpisanie Porozumień Sierpniowych;  

 

9. Akcja Katolicka i Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Hajnówce w dniu 20 sierpnia 2022 r. (sobota) organizuje jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w miejscowości Obory, koszt pielgrzymki 100;00 zł. Wyjazd o godz. 04.00 (rano), zbiórka przy kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

 

10. Zbieramy podpisy pod projektem ustawy „STOP agresji wobec chrześcijan”.

TAK dla:

- wolności sumienia i wyznania;

- ochrony przekonań religijnych;

- odpowiedzialności za agresję na Kościół.

NIE dla:

- ataków na świątynie;

- przerywania mszy i procesji;

- szydzenia z wiary;

- profanacji świętych symboli;

- karania za wiarę.

 

11.Zapraszamy do nabycia tygodnika „Niedziela” w zakrystii.   

                                

12. Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim Ofiarodawcom za okazaną pomoc dla naszej parafii. Dziękujemy za ofiary na utrzymanie kościoła i naszej Parafii. Bóg zapłać! Zapewniamy o naszej bezustannej modlitwie w Waszych intencjach. Co tydzień w niedzielę jest sprawowana Msza św. za Parafian i Dobrodziejów.

 

 

13. Panująca epidemia koronawirusa i wynikające z tego ograniczenia
(w czasie ograniczeń mała liczba osób na Mszach św., przez dwa lata nie było tradycyjnej kolędy)
były przyczyną drastycznego zmniejszenia dochodów naszej parafii. Musimy na bieżąco opłacać rachunki za wywóz nieczystości, energię elektryczną, podatki, na utrzymanie Pana Kościelnego
i Pana Organisty (pensje, ZUS). W związku z tym zwracamy się z gorącą prośbą do naszych Parafian o składkę po 100;00 zł od rodziny na utrzymanie Pana Kościelnego i Organisty. W ciągu roku 1/3 tac jest przeznaczonych na różne potrzeby. Ofiary można wpłacać w zakrystii, kancelarii parafialnej, w kopercie na tacę (podać imię i nazwisko oraz adres)
a także można wpłacać na konto Parafii.

                                    Konto Parafii:

Parafia Rzymskokatolicka Podwyższenia Krzyża Św.,
ul. ks.  P. Ściegiennego 7
PKO BP o/Hajnówka  - Nr rachunku - 54  1020 1332 0000 1102 0184 2756

                                                                                                            

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011