"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 16 października 2021 r.
Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Ogłoszenia: na XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 10.10.2021 r.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy w naszej Ojczyźnie XXI Dzień Papieski, którego hasłem  będą słowa Św. Jana Pawła II, papieża „Nie lękajcie się”. Młodzież po Mszach św. będzie zbierać przed kościołem ofiary na rzecz fundacji – Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ta Fundacja obejmuje stypendiami uzdolnioną młodzież z rodzin ubogich i biednych, a tym samym tworzy najwspanialszy żywy pomnik ofiarowany św. Janowi Pawłowi II.

2. W dniu dzisiejszym:

- Nabożeństwo różańcowe  dziś po Mszy św. o godz. 08.00, a w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. 

- po Mszy Św. o godz. 10.00 spotkanie dla młodzieży z kl. VIII z naszej Parafii, która w tym roku szkolnym przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania. Obecność młodzieży na spotkaniach jest obowiązkowa.

- natomiast po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci i ich rodziców, którzy w tym roku szkolnym będą przygotowywali się do I Komunii Św. Przypominamy, że obecność zarówno dzieci i ich rodziców na takich spotkaniach jest obowiązkowa.

3. Październik – to miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej, o której Św. Jan Paweł II mówił, „że  zajmowała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczenia”. Papież Franciszek podkreśla, „że otwiera ona nas na Pana Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem”. Zachęceni tymi świadectwami weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność oraz rozważajmy tajemnice z życia Chrystusa i Jego Matki.

4. Za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas obdarzyć Kościół. W niedzielę i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki  i soboty radosne, we wtorki i piątki – bolesne,
w czwartki – światła.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywali:

-  nabożeństwa Różańcowe są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 18.00,  wcześniej Msza Św. jest odprawiana o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich na modlitwę różańcową, a kto nie może przybyć do kościoła niech odmawia różaniec
w domu.

- Siostry Mniszki Klaryski od Wieczystej Adoracji zapraszają przez cały miesiąc październik na różaniec od godz. 07.30 do 17.30.

- w poniedziałek, 11.10. - wsp. św. Jana XXIII, papieża;

- w środę - 13.10 - wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, Prezbitera;

- w czwartek, 14.10 - Dzień Edukacji Narodowej. O godz. 17.30 będzie  odprawiona Msza św. w intencji Nauczycieli i Wychowawców oraz Pracowników Oświaty i Emerytów. O godz. 18.00 różaniec w intencji Nauczycieli, Wychowawców, Pracowników Oświaty i  Emerytów. Różaniec w tym dniu poprowadzą nauczyciele i katecheci. Raz jeszcze zapraszamy Dyrekcje przedszkoli i szkół oraz wszystkich Nauczycieli i Emerytów na Różaniec i Mszę św.

- w piątek, 15 października - wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i Doktora Kościoła;

- w sobotę - 16 października - wsp. św. Jadwigi Śląskiej;

- w sobotę, 16 października  - przypada 43 rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na papieża. Zapraszamy na różaniec – będziemy dziękować Panu Bogu za DAR naszego Wielkiego i Świętego Rodaka;

6. Za tydzień 17 października:

- taca jest przeznaczona na remont organów.

- młodzież z KSM -u po każdej Mszy św.  będzie rozprowadzała kremówki papieskie. Z powodu epidemii w tym roku kremówki są sprzedawane tylko „na wynos”.

- natomiast po Mszy św. o godz. 18.45. odbędzie się ostatni koncert w ramach Muzyki Organowej i Kameralnej poświecony 43 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II, papieża. Zapraszamy na koncert.

7. W piątek, 15.10 na cmentarzu w kaplicy o godz. 15.00 odbędzie się pochówek utraconych dzieci.

8. Panie z Zespołu Parafialnego Caritas rozprowadzają w przedsionku kościoła znicze po 7.50 zł. Nabycie znicza Caritasu wyraża nie tylko pamięć o zmarłych, ale pomaga też żyjącym; to znak solidarności z najbardziej potrzebującymi. Zachęcamy do nabywania zniczy Caritasu.

Sprzątajmy wcześniej groby naszych bliskich, bo 01 listopada mogą  być zamknięte cmentarze jak w ubiegłym roku.

9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny Z tyłu kościoła są wyłożone kartki na wypominki za zmarłych. Prosimy o wyraźne pisanie nazwisk i imion – najlepiej  imiona mężczyzn pisać: Józef, Kazimierz, Stanisław; imiona zaś kobiet pisać: Józefę, Kazimierę, Stanisławę. Proszę też wpisać dzień czytania wypominków od 03.11. do 06.11. 2021 r. Natomiast w niedzielę 07.11. wpisać przed którą Mszą św. będą czytane wypominki. W oktawie Wszystkich Świętych czytamy wypominki i odmawiamy jedną część różańca po Mszy Świętej o godz. 17.00, a potem do końca miesiąca czytamy wypominki i odmawiamy 1 dziesiątkę różańca po Mszy św. wieczornej.

10. Zapraszamy do nabycia tygodnika „Niedziela” w zakrystii.  

11. Kancelaria parafialna w październiku czynna jest od poniedziałku do soboty, rano godz. 07.30 do 08.30 a po południu od 16.30 do 17.15. W niedzielę i święta nieczynna. W nagłych wypadkach dzwonić do księdza dyżurnego.

12. Ks. Mariusz Woltański zaprasza dziewczęta i chłopców, aby zapisali się do scholi. Zajęcia odbywają się w  sobotę o godz. 09.00 w salce za kościołem.

13. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza młodzież na spotkania które odbywają się w każdą sobotę po wieczornej Mszy Świętej.

14. W sklepiku KSM na końcu kościoła można nabyć dewocjonalia. Sklepik otwarty jest po niedzielnych Mszach Świętych o godz. 10.00 i 12.00.

15. Państwowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Hajnówce przypomina o obowiązkowym zakładaniu maseczek ochronnych na nos i usta przed wejściem do świątyni oraz zachowaniu dystansu społecznego. Obowiązek zakrywania ust i nosa dotyczy Mszy św. w czasie ślubu w kościele i na pogrzebach.

16.  Ludzi chorych i w starszym wieku, którzy nie mogą przybyć do kościoła, prosimy zgłaszać, aby mogli skorzystać z sakramentów. Wielu ludzi umiera bez pojednania i spotkania z Bogiem  w sakramentach świętych.

17. Trwa remont organów, których koszt wynosi ok. 250 tys. zł. W tym roku rozpoczęliśmy III etap remontu organów. Otrzymaliśmy dofinansowanie 30 tys. zł  z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego a drugą część kosztów remontu 36 tys. zł musi dołożyć nasza Parafia. Prosimy o dalsze ofiary na ten cel, które można wpłacać  w zakrystii, w kancelarii parafialnej, w kopercie na tacę (podać imię i nazwisko oraz adres), a także można wpłacać na konto Parafii z  dopiskiem „Organy” Konto jest na końcu ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.    

18. Panująca epidemia koronawirusa i wynikające z tego ograniczenia są przyczyną drastycznego zmniejszenia dochodów naszej parafii. Musimy na bieżąco opłacać rachunki za wywóz nieczystości, energię elektryczną, podatki, na utrzymanie Pana Kościelnego i Pana Organisty. W związku z tym zwracamy się z gorącą prośbą do naszych Parafian i ludzi dobrej woli o dalsze ofiary na utrzymanie kościoła i naszej parafii. Ofiary można wpłacać w zakrystii, kancelarii parafialnej, w kopercie na tacę (podać imię i nazwisko oraz adres),a także można wpłacać na konto Parafii.

                        Bóg zapłać Ofiarodawcom za każdy Dar z Serca!

                                    Konto Parafii:

Parafia Rzymskokatolicka Podwyższenia Krzyża Św., ul. Ks. P. Ściegiennego 7
PKO BP o/Hajnówka  - Nr rachunku - 54  1020 1332 0000 1102 0184 2756.

19. Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim Ofiarodawcom za okazane wsparcie i pomoc, zapewniamy o naszej bezustannej modlitwie w Waszych intencjach. Co tydzień w niedzielę jest sprawowana Msza św. za Parafian i Dobrodziejów.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011