"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: niedziela, 18 marca 2018 r.
Imieniny: Edwarda, Narcyza, Zbysława

Ogłoszenia: na V Niedzielę Wielkiego Postu – 18.03.2018r.

 1. Dziś rozpoczęły się Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, które prowadzi  ks. kan. Zbigniew Średziński – proboszcz z Kożuchówka – serdecznie witamy ks. Rekolekcjonistę w naszej Parafii. Rekolekcje będą trwały w niedzielę tj. dziś (porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę) oraz poniedziałek i we wtorek (Msze św. będą w tych dnach o godz. 800, 1000 i 1700 ). W poniedziałek po Mszach św. o godz. 1000  i 1700 będzie kazanie dla rodziców. W poniedziałek i we wtorek będzie też możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty (spowiedzi św.) –  przyjadą kapłani z sąsiednich parafii. Program Rekolekcji jest wywieszony w gablocie przy kościele. W czasie trwania  Rekolekcji o godz. 1630 w kościele będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego – zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 2. Tradycyjnie taca w poniedziałek i we wtorek, zbierana podczas Rekolekcji  przeznaczona jest Księdzu Rekolekcjoniście.
 3. Jutro Uroczystość św. Józefa Oblubieńca  NMP – święto stanowe  dla mężczyzn, ale w naszej Parafii już to święto obchodziliśmy w ub. piątek (Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę jako „dar serca” – kobiety złożyły 600 zł, mężczyźni 300 zł).
 4. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwa w W. Poście:
  - w środę o godz. 1630 na Drogę Krzyżową dla dzieci
 5. - w piątek o godz. 1730  na Drogę Krzyżową dla dorosłych
 6. - w niedzielę za tydzień o godz. 1700 na Gorzkie Żale
 7. Zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas tych nabożeństw.
 1. Za tydzień Niedziela Palmowa – palmy będą poświęcane przed każdą Mszą św., procesja z palmami będzie na Mszy św. o godz. 1200. Ofiary składane    za tydzień na tacę będą przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego. Wszystkie dzieci z pięknymi palmami zapraszamy na ich Mszę św. o godz. 1200.
 2. Panie z Zespołu Caritas po Mszach św. rozprowadzają w przedsionku kościoła kartki świąteczne oraz czekoladowe baranki wielkanocne po 5 zł . Są też wystawione kosze za ławkami w kościele na artykuły żywnościowe jako pomoc potrzebującym rodzinom na Święta Wielkanocne .
 3. Prosimy zgłaszać ludzi chorych i starszych do spowiedzi i komunii Wielkanocnej. Chorych będziemy odwiedzać w Wielką Środę.
 4. Jest przerwa do Wielkanocy w Nawiedzeniu Rodzin przez Obraz Jezusa Miłosiernego. Obraz będzie przebywał w kościele. Dalsze nawiedzenie rozpocznie się po świętach, ale jeśli ktoś z różnych powodów wcześniej nie zdecydował się na przyjęcie w swoim domu Obrazu Jezusa Miłosiernego, a teraz chce –  może w tym czasie przed Wielkanocą przyjąć Obraz. Wtedy Obraz rodzina bierze z kościoła i do kościoła go odwozi. Zainteresowani takim nawiedzeniem niech się zgłoszą do Ks. Proboszcza.
 5. Zwracamy się z prośbą do wszystkich Parafian  – o przeznaczenie odpisu  1% swego podatku na naszą Hajnowską Fundację  Muzyki Organowej i Kameralnej. Odpisując od podatku 1% należy w PIT-cie  podać:                nr  K R S  Fundacji:  00000 24839 . Nr KRS-u naszej Fundacji znajdziemy w ogłoszeniu wiszącym w gablocie obok kościoła. Bóg zapłać za pomoc Fundacji.
 6. Przypominamy, że w piątek 23 marca odbędzie się IV Puszczańska Nocna Droga Krzyżowa z Białowieży do Hajnówki . Więcej informacji na temat tej Drogi Krzyżowej można przeczytać w ogłoszeniu wiszącym w gablocie obok kościoła. 
 7. W niedzielę za tydzień przed mszami młodzież w naszej Parafii będzie rozprowadzała palmy wielkanocne – mile widziana jest dobrowolna ofiara na KSM.
do góry
powered by: enterpw.com
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011