"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: środa, 17 kwietnia 2024 r.
Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM "EFFATA"
Początku wspólnoty możemy upatrywać już w 1993 roku, kiedy to w jednym miejscu uczestniczyli w Rekolekcjach Ewangelizacyjnych Odnowy w Duchu Świętym: ks. Mariusz Tołwiński (późniejszy założyciel naszej wspólnoty), ks. Jarosław Przeździecki (drugi kapłan odpowiedzialny za wspólnotę), Agnieszka Kosidło (pierwsza liderka wspólnoty) oraz Krystyna Jędras (do dziś bardzo aktywnie uczestnicząca w życiu wspólnoty). Rok później następne osoby (wywodzące się ze wspólnot oazowych) przeżywały swoje REO w Suchowoli k/Białegostoku oraz w Magdalence k/Warszawy. Te właśnie osoby skierowały do księdza biskupa Antoniego Dydycza za pośrednictwem ks. Proboszcza Alfonsa Trochimiaka prośbę o pozwolenie i błogosławieństwo dla zaistnienia Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w Hajnówce. Odpowiedź nadeszła pod koniec września 1994. Od tej chwili rozpoczęły się nasze cotygodniowe spotkania modlitewne przy parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce, które trwają nieprzerwanie do dziś.
Przez pierwsze lata Wspólnota spotykała się w środy o godz. 19.00. Obecnie dniem spotkań jest Środa. W minionych latach świeckimi liderkami wspólnoty były kolejno: Agnieszka Kosidło, Mariola Teresiak, Krystyna Ziuzia. Aktualnie odpowiedzialna za wspólnotę jest Beata Aleksiuk.
Asystentami kościelnymi naszej wspólnoty byli kolejno: ks. Mariusz Tołwiński, ks. Jarosław Przeździecki, ks. Tadeusz Czyżak, ks. Mariusz Zabielski, ks. Jan Krasowski, ks. Marek Laszuk, ks. Marek Żarski, ks. Ireneusz Izdebski, ks. Krzysztof Grzybowski, obecnie ks. Krzysztof Dobrogowski.
Posługę muzyczną we wspólnocie pełnili kolejno: Norbert Kuczko, Adam Pychner, Bogumił Bundz, Magdalena Skrzypkowska, Barbara Pisarska, Adam Tomaszewski, Stanisław i Ewa Cwalińscy.
Łaska Odnowy w Duchu Świętym może być przeżywana poprzez: cotygodniowe spotkania modlitewne, osobiste nawrócenia, wejście do istniejących wspólnot, udział w którejś ze szkół ewangelizacji. Zapraszamy na nasze spotkania adoracyjne w każdy I czwartek miesiąca (Msza Święta i Adoracja Najświętszego Sakramentu) o godzinie 18.00, a w okresie od listopada do marca o godzinie 17.00. Zapraszamy na nasze spotkanie cotygodniowe w każdą Środę po Mszy Świętej wieczornej.
do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011