"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: wtorek, 17 września 2019 r.
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza

Wikariusze

Ks. mgr Mariusz Janusz Woltański, syn Kazimierza i Elżbiety z domu Kielak, ur. 10.08.1984 roku w Węgrowie.

Uczęszczał do Szkoły Podstawowa nr 2 w Łochowie (1991-1999). Następnie kontynuował naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Łochowie (1999-2003). Po uzyskaniu matury studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie (2003-2009). Święcenia diakońskie otrzymał w Drohiczynie dnia 20 czerwca 2008 r, a święcenia kapłańskie w Sokołowie Podlaskim dnia 13 czerwca 2009 r - oba z rąk ks. bp. Antoniego Dydycza.

Pracę duszpasterską rozpoczął jako wikariusz w parafii Węgrów – św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy (2009-2013). Kolejnym miejscem pracy jako wikariusz była parafia Siemiatycze – Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (2013-2017). Od 26 sierpnia 2017r rozpoczął pracę jako wikariusz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Hajnówce.

Imieniny obchodzi 19 stycznia.

 

Ks. mgr lic. Piotr Karwowski urodzony 19 kwietnia 1988 roku w Łomży jako czwarte dziecko Anieli i Jana Karwowskich. Dnia 24 listopada 2013 r. przyjął święcenia diakonatu w katedrze drohiczyńskiej z rąk Ks. Biskupa Antoniego Pacyfika Dydycza. Dnia 14 czerwca 2014 roku przyjął święcenia kapłańskie w Drohiczynie z rąk Ks. Biskupa Tadeusza Pikusa. Jako motto na obrazku prymicyjnym wybrał słowa z księgi proroka Jeremiasza: „Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię, prorokiem dla narodów ustanowiłem cię.” Dnia 15 maja 2014 roku uzyskał tytuł magistra teologii na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie.

         Posługę duszpasterską jako wikariusz pełnił w parafiach: pw. Św. Piotra z Alkantary i Św. Antoniego z Padwy w Węgrowie (22.08.2014-24.08.2016), a następnie w parafii pw. Zwiastowania NMP w Miedznie (25.08.2016-24.08.2019). Dnia 17 września 2018 roku w toku studiów doktoranckich uzyskał tytuł licencjata teologii pastoralnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Z dniem 25 sierpnia 2019 roku został nominowany wikariuszem w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Św. Stanisława BM w Hajnówce.

Imieniny obchodzi w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – 29 czerwca.

 

 

 

 

do góry
powered by: enterpw.com
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011