"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: niedziela, 3 grudnia 2023 r.
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Zjazd Kółek Żywego Różańca

15 październik 2022
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceDnia 15 października 2022 r. miał miejsce diecezjalny zjazd Kółek Żywego Różańca w Sanktuarium Matki Bożej w Ostrożanach.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 16.00 – wszystkich przywitał kustosz sanktuarium ks. dr Piotr Wójcik. Natomiast ks. kanonik Roman Kowerdziej – diecezjalny duszpasterz KŻR, zawiązał wspólnotę i wprowadził do konferencji.

Konferencję wygłosił ks. kanonik Wiesław Niemyjski, dziekan drohiczyński, który mówił o istocie i mocy modlitwy różańcowej. Prelegent wspomniał m.in. o nie łatwych czasach św. Dominika, który podejmując się trudu nawracania albigensów (katarów), zwrócił uwagę na ogromną siłę modlitwy różańcowej.

Umocnieni słowem i zachętą ks. Wiesława, wspólnota KŻR odmówiła wspólnie różaniec. Kolejnym punktem była Eucharystia, sprawowana przez pasterza naszej diecezji ks. bpa Piotra Sawczuka. Kazanie natomiast wygłosił ks. Piotr Wójcik, który wspomniał m.in. o pięknym świadectwie swojej mamy, która tak często odmawiała różaniec, że wytarła gliniane koraliki.

Na zakończenie Mszy świętej w imieniu członków KŻR pani Renata Przewoźnik, diecezjalna zelatorka, podziękowała ks. biskupowi za przybycie i za wspólna modlitwę.

Zwieńczeniem spotkania było wspólne czuwanie, które poprowadził ks. Roman Kowerdziej. Czuwanie zakończyło się pięknym śpiewem Apelu Jasnogórkiego i Barki.

Z naszej parafii uczestniczyła 32 osobowa delegacja. Bóg zapłać paniom: Agnieszce Pieśluk – dekanalnej zelatorce i Ali Rynkowskiej – zelatorce - za pomoc w organizacji wyjazdu.

GALERIA

Autor: ks. Mariusz Woltański

Zdjęcia: Anna Niemyjska

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011