"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: piątek, 24 maja 2024 r.
Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Apel ks. bpa Piotra Sawczuka

13 marzec 2022
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceCzcigodni Duszpasterze, Drodzy Diecezjanie.

Czcigodni Duszpasterze,
Drodzy Diecezjanie,

Pragnę Wam serdecznie podziękować za piękną odpowiedź na prośbę o wsparcie działań pomocowych na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy, za złożenie hojnych ofiar w ostatnią niedzielę lutego i w Środę Popielcową. Do Polski przybyło w ciągu ostatnich dwóch tygodni ponad 1,5 mln Ukraińców. Dotarli też do naszej diecezji. Gościmy ich w budynkach diecezjalnych w Drohiczynie, w Domu Miłosierdzia w Sokołowie Podlaskim. Są również w Ośrodku Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Broku. Trzeba jednak otworzyć serca i drzwi naszych domów przed kolejnymi grupami udręczonych ludzi, którzy szukają schronienia w Polsce.

Zwracam się z prośbą do Księży Proboszczów, którzy dysponują odpowiednimi pomieszczeniami parafialnymi, aby je udostępnili na ten cel. Zwracam się również do Was Drodzy Diecezjanie. Jeśli ktoś może i chce udzielić schronienia uciekinierom w swoich prywatnych pomieszczeniach, niech jak najszybciej zgłosi to przez Księdza Proboszcza do naszej diecezjalnej Caritas, zostawiając kontakt do siebie i podając liczbę osób, które może przyjąć. Nie wiemy, czy ta forma pomocy będzie potrzebna, ale już sama gotowość jej okazania, stanowi zasługę w oczach Chrystusa. Zachęcam również do podejmowania wszelkich form wolontariatu. Wszystkich Was, Kochani, proszę o otwartość serca i zaangażowanie się w takie działania pomocowe, jakich będzie wymagała sytuacja w waszej parafii i w waszej miejscowości.

Z serca Wam błogosławię
+ Piotr Sawczuk 
Biskup Drohiczyński

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011