"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: piątek, 21 czerwca 2024 r.
Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Koncert 14.11.2021

14 listopad 2021
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceDnia 14 listopad 2021 roku w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego i Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika w Hajnówce odbył się ostatni w tym roku czwarty koncert w ramach Hajnowskiej Fundacji Muzyki Kameralnej i Organowej.

Dnia 14 listopad 2021 roku w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
i Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika w Hajnówce odbył się ostatni w tym roku czwarty koncert  w ramach Hajnowskiej Fundacji Muzyki Kameralnej
i Organowej pt."Dla mnie Polska to znaczy..." w wykonaniu duetu gitarowego Zbigniew Budzyński, Jarosław Kowalski oraz wokalistki Ilony Wachowicz
z okazji 103. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę .

   "Dla mnie Polska to znaczy język którym mogłem mówić od dziecka

   to nad Rynkiem krakowskim księżyc to Gałczyński Tuwim Osiecka

   Dla mnie Polska to bliscy ludzie zieleń lasu i zagon żyta

   widok z okna kiedy się budzę dotyk żony kiedy zasypiam"

  (Słowa - Andrzej Sikorowski)

Hajnowska Fundacja Muzyki Kameralnej i Organowej, jak co roku w artystyczny sposób czci kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. " Dla mnie Polska to znaczy... " to wyjątkowy koncert, podczas którego wykonano repertuar ukazujący niepodległość Rzeczpospolitej, jako największe pragnienie naszych przodków. Artyści wybierając poszczególne utwory, chcieli ukazać zarówno dzieła wielkich kompozytorów, a także piosenki legionowe, komponowane dla otuchy żołnierzy walczących o wolną Polskę.- m.in. Wojenko, wojenko, Naprzód drużyno strzelecka, My, Pierwsza Brygada, oraz utwory współczesne - Jakuba Sienkiewicza, Andrzeja Wierzbickiego, Zbigniewa Wodeckiego, czy Jacka Kaczmarskiego Całość była spleciona utworami poetyckimi Jana Pawła II. Nie zabrakło wspólnego śpiewania z publicznością.

 

Ten koncert był podziękowaniem tym Wszystkim, którzy walczyli o wolną Polskę. Składamy serdeczne podziękowania zarówno muzykom jak i obecnym pragnącym wysłuchać wartościowej muzyki.  Koncert odbył się przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Hajnówka i Starostwa Powiatu Hajnowskiego.

 

Tekst: Zbigniew Budzyński
Zdjęcia: Konrad Śledź

 

GALERIA

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011