"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: czwartek, 20 czerwca 2024 r.
Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Bierzmowanie 2011

28 maj 2011
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceJ. E. ks. Bp Antoni Pacyfik Dydycz Ordynariusz Drohiczyński udzielił sakramentu bierzmowania 74 osobom naszej parafii.

24 maja J. E. ks. bp Antoni Dydycz udzielił sakramentu bierzmowania 74 osobom naszej parafii. Na uroczystość bierzmowania przybyli także świadkowie, rodzice bierzmowanych, zaproszeni goście i kapłani z okolicznych parafii.

Katechizm Kościoła Katolickiego przypomina nam, że Bierzmowanie jest jednym z trzech sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Jest ono wylaniem na wierzących darów Ducha Świętego, którego już w Starym Testamencie zapowiadali prorocy, którego Chrystus obiecał swoim uczniom, i który został dany wierzącym w Dniu Pięćdziesiątnicy. Apostołowie przez modlitwę i wkładanie rąk udzielali darów Ducha Świętego, a w późniejszym czasie do tego rytu dodano także namaszczenie świętym olejem.

O przygotowaniu do tego sakramentu opowiada młodzież:

„Do tegorocznego bierzmowania przygotowywaliśmy się od początku roku szkolnego. Od katechetów wszyscy otrzymaliśmy indeksy, w których mieliśmy zbierać podpisy. Do dnia, w którym przyjmiemy sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przygotowywaliśmy się chodząc na cykl spotkań, adoracji, nabożeństw i Mszy Świętych. Podczas różańca i nabożeństwa majowego modliliśmy się do Matki Boskiej o wytrwałość w postanowieniach i godne przyjęcie Ducha Świętego. Ksiądz Andrzej Falkowski pomagał nam w osiągnięciu wymierzonego celu poprzez kazania, wykłady oraz osobiste porady. Spotykaliśmy się w kościele p.w. Podwyższenia Krzyż Świętego oraz na adoracjach w kościele sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji. Wiele razy młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przygotowywała nam inscenizacje, świadectwa oraz prezentacje na temat świętych, wiary oraz szacunku do drugiego człowieka.

24 maj 2011r. W końcu nadszedł dzień bierzmowania, oczekiwany przez nas wszystkich. Bierzmowani i świadkowie zebrali się o godzinie 1615, aby wspólnie udać się na Nabożeństwo Majowe. O 1650 wszyscy wyszliśmy przed kościół, aby oficjalnie przywitać Ks. Biskupa Antoniego Pacyfika Dydycza. W czasie Mszy Świętej wyznaczone z naszej grupy osoby czytały Słowo Boże, śpiewały Psalm i niosły dary ołtarza. Biskup nie tylko udzielił nam bierzmowania, ale także cieszył się i żartował z nami. Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani oraz szczęśliwi. Ten dzień na zawsze pozostanie w naszej pamięci.”

Galeria.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011