"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 2 grudnia 2023 r.
Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Akcja "Ciasto dla Policjantów"

18 listopad 2021
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW ramach wdzięczności i wyrazów solidarności ze służbami mundurowymi pilnującymi naszej wschodniej granicy, przeprowadzona została Akcja "Ciasto dla Policjantów"

Wydarzenia, które rozgrywają się w ostatnim czasie na granicy polsko-białoruskiej` i bohaterska postawa polskich służb motywuje wielu ludzi dobrej woli do okazywania swojego wsparci i wyrazów wdzięczności Wojsku Polskiemu, Straży Granicznej i Policji.  W środę 17 listopada w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce odbyła się akcja „Ciasto dla Policjantów”. Hajnowscy parafianie ochoczo odpowiedzieli na apel ks. Zbigniewa Niemyjskiego – proboszcza, ale zarazem kapelana Policji, by w ramach gestu solidarności i podziękowania, że w powiecie hajnowskim ludzie mogą czuć się bezpiecznie, upiec ciasto policjantom z całej Polski, którzy obecnie stacjonują i pełnią służbę w Hajnówce i okolicach. Ponadto najmłodsi Hajnowianie - przedszkolaki z Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Rzecznej 3 oraz dzieci ze Żłobka Samorządowego przy ul. Reja, wraz z dyrekcją, nauczycielami, pracownikami i rodzicami, przygotowali ciasto i laurki w których przekazywali swoje życzenia i wdzięczność obrońcom polskich granic. Ciasto oraz laurki zostały dostarczone i przekazane dla Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce.

Oprócz tych materialnych wyrazów wdzięczności, nie można zapominać jednak również o wsparciu duchowym i modlitwie, aby Pan Bóg błogosławił ludziom, którzy narażają swoje zdrowie i życie, by inni obywatele mogli czuć się w swoim domu bezpiecznie.

GALERIA

Ks. Rafał Oleksiuk

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011