"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 2 grudnia 2023 r.
Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Różaniec – zrób to sam!

18 listopad 2021
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceZ okazji miesiąca poświęconego modlitwie różańcowej - października - w naszej parafii zorganizowany został konkurs dla dzieci

Październik dla ludzi wierzących nieodzownie kojarzy się z modlitwa różańcową. W Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce w ramach popularyzacji tej formy modlitwy został zorganizowany „Konkurs na własnoręcznie wykonany różaniec”. W konkursie wzięło udział ok. 50 dzieci z klas I – VII, ze Szkół Podstawowych z Hajnówki i Dubin. Z wykonanych prac stworzona została wystawa w kościele, którą mogli podziwiać parafianie. Wszyscy oglądający wystawę podkreślali, wielką pomysłowość dzieci i staranność wykonania różańców. Na wystawie nie zabrakło różańców z jarzębiny, kasztanów, orzechów, koralików, makaronu, a nawet śrubek czy klocków lego. Każdy uczestnik konkursu otrzymał słodki upominek – czekoladowy kalendarz adwentowy, a najlepsze prace zostały dodatkowo wyróżnione. Mamy nadzieję, że tego typu konkursy przyczynią się do tego, iż dzieci chętniej będą sięgać po różaniec, nie tylko w październiku, ale przez cały rok.

GALERIA

Ks. Rafał Oleksiuk

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011