"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: czwartek, 7 grudnia 2023 r.
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Nabożeństwo 40-godzinne

12 wrzesień 2021
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceOdpust Podwyższenia Krzyża Świętego.

  W piątek 10 września o godzinie 15.00 rozpoczęliśmy w naszej parafii nabożeństwo 40 godzinne przygotowujące naszą parafie na odpust – Podwyższenia Krzyża Świętego. Kazania w naszej parafii głosił ks. Rafał Oleksiuk - neoprezbiter i wikariusz naszej parafii. Kazania dotyczyły w dużej mierze błogosławionego Stefana kardynała Wyszyńskiego, prymasa 1000 lecia. Ks Rafał szczególnie zaznaczał, aby słuchać i stosować nauczanie bł. Wyszyńskiego zamiast stawiać mu pomniki. Tak jak mówił o tym Jan Paweł II. W trakcie trwania nabożeństwa w naszej parafii miały miejsca różne nabożeństwa, między którymi był czas na osobistą oraz wspólnotową adorację Najświętszego Sakramentu. Warto zaznaczyć również licznie zgromadzonych kapłanów, którzy razem z nami modlili się, a także służyli w Sakramencie Pokuty i Pojednania.

    W piątek o godzinie 15 na początku nabożeństwa była odmawiana koronka do Bożego Miłosierdzia. O godzinie 18? Miała miejsce Msza święta, a po niej o godzinie 19 - odbyła się Droga Krzyżowa ulicami miasta. Rozważania dotyczyły ważnych momentów życia bł. kardynała, a krzyż mogły nieść osoby różnych stanów i piastujący różne funkcje w naszym społeczeństwie.

   W sobotę Msze Święte by sprawowane w godzinach 8, 10 i 18, natomiast w niedzielę  o godzinie 7,8 i 10. O godzinie 10 miała miejsce suma odpustową połączona z I rocznicą dzieci które przystąpiły do komunii świętej w tamtym roku. Uczestnicy sumy wzięli udział w procesji z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła. 

    Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym na Mszy Świętej: ks. dr Zdzisławowi Jancewiczowi, prof. KUL, ks. Bogdanowi Popławskiemu - proboszczowi parafii w Białowieży, ks. Zygmuntowi Bronickiemu - proboszczowi  parafii św. Cyryla i Metodego w Hajnówce, ks. Rafałowi Zbuckiemu - proboszczowi parafii w Kleszczelach, ks. Krzysztofowi Domaraczenko -proboszczowi parafii w Czeremsze, ks. Krzysztofowi Antolikowi - wikariuszowi parafii św. Cyryla i Metodego w Hajnówce oraz ks. Rafałowi Oleksiukowi - prowadzącemu nabożeństwo 40 godzinne.

   Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym za czas o chęci uczestniczenia w nabożeństwie, a szczególnie za czynny udział przez niesienie krzyża, czytanie rozważań, przygotowanie wystawy o bł. prymasie, za niesienie sztandarów, prowadzenie modlitw oraz za każdą inną aktywność, która wzbogaciła nasze przygotowania do odpustu. Msze Święte były tak zorganizowane, aby każdy zainteresowany beatyfikacją, mógł o godzinie 12 połączyć się ze świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie i wziąć choć telewizyjny udział.

GALERIA

tekst i zdjęcia - dk. Daniel Konikulicami 

zdjęcia z drogi krzyżowej ulicami Hajnówki - Zbigniew Dzwonkowski

GALERIA

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011