"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: niedziela, 3 grudnia 2023 r.
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Koncert u Sióstr Klarysek - 11.08.2021

11 sierpierń 2021
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceGościem wieczoru był zespół operowo-wokalny Les Femmes Opera (czyt. Le Famm Opera) z Gdańska.

Dnia 11.08.2021 roku o godzinie 18.30 w Kościele Sióstr Klarysek w Hajnówce odbył się koncert ku czci św. Klary, patronki zgromadzenia oraz z racji uroczystości odpustowych. Gościem wieczoru był zespół operowo-wokalny Les Femmes Opera (czyt. Le Famm Opera) z Gdańska.  Grupa zajmuje się szerzeniem kultu muzyki klasycznej oraz dawnej w nowych odsłonach dzisiejszych czasów. Zespół ma w swoim dorobku ponad 400 koncertów i spektakli na polskich oraz zagranicznych scenach muzycznych. Przenosząc słuchaczy w świat muzyki klasycznej solistki wykonały utwory ku czci św. Klary, pieśni eucharystyczne w łacińskich odsłonach, pieśni maryjne oraz utwory z akompaniamentem skrzypiec. Słuchacze mieli także okazję wysłuchać kilku utworów oraz improwizacji wykonanych na samych skrzypcach.

Całą duchową ucztę zakończył wspólny śpiew Salve Regina w intencjach sióstr Klarysek oraz wszystkich przybyłych na koncert. Zespół wystąpił w składzie:

Joanna Sobowiec-Jemioł/ sopran

Natalia Krajewska- Kurowska/sopran

Emilia Osowska/mezzosopran

Piotr Jemioł/skrzypce

GALERIA

tekst i zdjęcia: Konrad Śledź 

 

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011