"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: niedziela, 3 grudnia 2023 r.
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Niedziela Palmowa

17 kwiecień 2011
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceTak, jak co roku w Niedzielę Palmową dzieci wraz z rodzicami zgromadziły się w naszym parafialnym kościele przynosząc zrobione przez siebie piękne palmy.

Przed Mszą św. dla dzieci o godz. 1200 odbyła się piękna procesja z palmami wokół kościoła. Mszy św. przewodniczył ks. mgr Andrzej Falkowski – prefekt naszej Parafii. Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła tego dnia obrzędom liturgicznym rozpoczynającym Wielki Tydzień. W tym roku nie było tak jak w latach ubiegłych konkursu na najładniejszą palmę – wszystkie palmy były wspaniałe, natomiast każde dziecko, które przyniosło do kościoła palmę otrzymało w nagrodę „coś słodkiego”. Należy też zauważyć i zarazem pochwalić nową inicjatywę, która się pojawiła w tym roku w naszej Parafii – młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Hajnówce wykonała ładne palmy i za dobrowolną ofiarę rozprowadzała je przed Mszami św. tym wszystkim, którzy taką palmę chcieli poświęcić w tym dniu w świątyni, a nie przygotowali sami w domu. Ofiary uzyskane z tej akcji zostały przeznaczone na działalność ich Stowarzyszenia.

Galeria

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011