"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: poniedziałek, 26 luty 2024 r.
Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

"Piosenki z Aniołami w tle"

26 lipiec 2020
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceCykl koncertów rozpoczęty.

Hajnowska Fundacja Muzyki Kameralnej i Organowej, przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Hajnówka i Starostwa Powiatu Hajnowskiego organizuje cykl koncertów. Jednak w tym roku, ze względu na remont zabytkowych organów oraz pandemię koronawirusa zmuszeni byliśmy skorygować pierwotne założenia, aby zachować cykliczność koncertów, zorganizować je w nieco odmiennej formie. Aby zwiększyć zasięg odbiorców postanowiono przy współpracy z Telewizją Podlasie wyemitować uprzednio nagrane koncerty, zaś wykonawców pozyskać z naszego terenu.

W dniu 26 lipca 2020 r. zebranym w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce zaprezentował się duet gitarowy: Zbigniew Budzyński i Jarosław Kowalski z wokalistką Iloną Wachowicz w programie "Piosenki z aniołami w tle". Wykonawcy zaprezentowali przez siebie zaaranżowane znane i mniej znane piosenki polskich i zagranicznych artystów.

Głęboka treść zaprezentowanych utworów, ciekawa i innowacyjna interpretacja wykonawców sprawiła zebranym wiele radości oraz ciekawych tematów do duchowych rozważań.

"Aniołowie są nie tylko w niebie, ale i wśród nas, dlatego też , wysławiając muzyką imię Stwórcy przyczyniamy się do bliższego obcowania z Nim..." podsumował występ ks. proboszcz prał. Zbigniew Niemyjski.

Link do filmiku TUTAJ

GALERIA

tekst: ks. Mariusz Woltański

zdjęcia: Konrad Śledź


 

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011