"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 2 grudnia 2023 r.
Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Nowi lektorzy

27 czerwiec 2020
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW sobotę, 27 czerwca w Drohiczynie zostało ustanowionych 48 lektorów, wśród nich 4 z naszej Parafii.

W imieniu ks. bpa - ks. rektor Tadeusz Syczewski pobłogosławił 48 nowych lektorów z diecezji drohiczyńskiej. Uroczystość miała miejsce w Drohiczynie, w kościele pofranciszkańskim. Należy dodać, że również w niedzielę (28.06) ustanowiona została kolejna grupa lektorów (51).

 

Lektor pełni bardzo ważną funkcje podczas Mszy świętej - czyta Słowo Boże. Każdy nowy lektor otrzymał krzyż, który jest zewnętrznym znakiem tejże funkcji oraz dyplom i legitymację.

 

Organizatorem spotkań przygotowujących, które miały miejsce w ciągu całego roku był - ks. Marcin Szymanik – odpowiedzialny za Liturgiczną Służbę Ołtarza w Diecezji Drohiczyńskiej.

 

Kandydaci na lektorów poznawali zagadnienia związane bezpośrednio z Pismem Świętym, ale również dotyczące liturgii oraz poprawnej wymowy.

 

Naszą parafia reprezentowali: Bogdan Kowalczyk, Jan Masiejczyk, Bartosz Zdrojkowski i Gabriel Szczerba.

 


 

GALERIA

 

tekst: ks. Mariusz Woltański

zdjęcia: Gabriel Szczerba

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011