"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 2 grudnia 2023 r.
Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Spotkanie Odnowy w Drohiczynie

13 styczeń 2020
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW niedzielę Chrztu Pańskiego (12.01), w Drohiczynie, miało miejsce diecezjalne spotkanie opłatkowe wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

Rozpoczęło się wszystko Eucharystią o godz. 15.00, której przewodniczył ks. bp Piotr Sawczuk. w Koncelebrze uczestniczyli księża, którzy na co dzień zajmują się tymi wspólnotami. Nie zabrakło również ks. Andrzeja Witerskiego - Diecezjalnego Duszpasterza Odnowy. Msza święta była sprawowana w miejscu szczególnym dla naszej diecezji - w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego. Pasterz naszej diecezji zaznaczył, jak ważne jest otwieranie się na działanie Ducha Świętego. Podczas Mszy Świętej uczestnicy brali czynny udział.

Kolejna część miała miejsce na refektarzu seminaryjnym na agapie, gdzie m.in. wspólnie dzielono się opłatkiem, śpiewano kolędy. Była to też okazja, aby wspólnoty z różnych miejsc naszej diecezji mogły się zintegrować. Z naszej parafii, również była obecna reprezentacja.

GALERIA

tekst: ks. Mariusz Woltański

zdjęcia: Bogusława Płuciennik

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011