"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: niedziela, 3 grudnia 2023 r.
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Życzenia świąteczne

24 grudzień 2019
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce„Gdy się Chrystus rodzi…”

Kochani Goście i Parafianie Hajnowscy !

Kolejny już raz każdemu z nas Dobry Bóg dał łaskę przeżywania na nowo Uroczystość Bożego Narodzenia. Wcielenie Słowa Bożego, czyli Boże Narodzenie jest najpiękniejszym świętem, pełnym miłości, zgody i ciepła rodzinnego. Podczas wieczerzy wigilijnej w gronie rodzinnym, a także nieraz z przyjaciółmi łamaliśmy się Opłatkiem – „symbolem” Jezusa, który tak jak dobry, dzielony Chleb daje człowiekowi siłę i moc do dalszego życia – wzmacniając nas „w drodze do nieba” i uzdalnia nas, abyśmy stawali się coraz lepsi, otwarci na Pana Boga i drugiego człowieka – taka  jest przeogromna moc tej odrobiny śnieżnobiałego Opłatka. W tym też okresie śpiewamy przepiękne polskie kolędy, które pomagają nam lepiej zrozumieć tę odwieczną Prawdę, że „… Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami…” 

My Kapłani pracujący w tej Parafii, składamy serdeczne i szczere życzenia świąteczne Parafianom i wszystkim mieszkańcom naszego miasta Hajnówki oraz Gościom spędzającym u nas Święta,  życzymy błogosławieństwa od Bożej Dzieciny, a przed wszystkim: zdrowia, szczęścia, spokoju ducha i radości oraz wszelkich pomyślności  w nadchodzącym  Nowym 2020 Roku. Niech nowo narodzone Dziecię znajdzie godne mieszkanie w Waszych sercach.

„…Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą…” – błogosław całą naszą Hajnówkę, jej mieszkańców i wszystkich Gości – raz jeszcze życzymy wszystkim:   

WESOŁYCH  ŚWIĄT  BOŻEGO NARODZENIA!  SZCZĘŚĆ  BOŻE!

 

ks. prałat Zbigniew Niemyjski - proboszcz

ks. Mariusz Woltański - wikariusz

ks. Piotr Karwowski - wikariusz

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011