"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: czwartek, 7 grudnia 2023 r.
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w Serpelicach 2019

12 wrzesień 2019
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceCo roku w Serpelicach na Kalwarii Podlaskiej odbywa się Spotkanie Młodzieży naszej diecezji.

W tym roku odbyło się ono w czwartek 12 września i przyświecało mu hasło: „Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ namaścił i posłał Mnie...” (Łk 4,18). Wzięło w nim udział ponad 1500 osób.

Również młodzież z naszej parafii i dekanatu wraz z księżmi i katechetami uczestniczyła w tym spotkaniu (ks. Piotr i p. Jolanta). Pierwszym punktem było spotkanie modlitewne w kościele stacyjnym pw. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach, gdzie miała miejsce katecheza na temat Ducha Świętego i Jego daróworaz adoracja Najświętszego Sakramentu. Następnie wszystkie grupy z pięciu kościołów stacyjnych udały się do Serpelic, gdzie młodzież miała okazję wysłuchać świadectw uczestników Światowych Dni Młodzieży 2019 w Panamie – ks. Piotra Karwowskiego i Krzysztofa Krzyckiego, którzy jako jedyni z naszej diecezji uczestniczyli w Spotkaniu Młodzieży w Panamie. Był to również czas poświęcony na zawiązanie wspólnoty poprzez wspólny taniec.

Centralnym punktem spotkania była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem Księdza BiskupaPiotra Sawczuka. W homilii ks. biskup podkreślał znaczenie krzyża w życiu chrześcijanina, a dziękując młodzieży za przybycie do Serpelic zaznaczył, że takie spotkanie jest potrzebne, aby poczuć wspólnotę. Całe spotkanie zakończyła wspólna agapa, po której wszyscy wrócili do swoich domów. Zapraszamy na kolejne Diecezjalne Spotkanie Młodzieży już za rok!

Dziękujemy, ks. proboszczowi Zbigniewowi Niemyjskiemu, za zorganizowanie autokaru dla naszego dekanatu.

M. Z.

http://www.farahajnowka.pl/gallery/photos/394

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011