"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: piątek, 24 maja 2024 r.
Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

XXIX PIESZA PIELGRZYMKA DROHICZYŃSKA NA JASNEJ GÓRZE!

15 sierpierń 2019
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce13 sierpnia 2019 r. po prawie dwóch tygodniach pielgrzymi dotarli do celu - na Jasną Górę :)

„Abyście szli i owoc przynosili” (J 15,16) z takim hasłem pielgrzymowało w tym roku, prawie 580 osób na Jasną Górę. Prawie dwa tygodnie trwały rekolekcje w drodze w oparciu o rozważania, czym są owoce Ducha Świętego. Tematy te przybliżali kapłani w codziennych konferencjach. W programie było także: rozmyślanie, godzinki, różaniec, koronka do Bożego Miłosierdzia oraz poszczególni święci, patroni na każdy dzień. Ponadto były również wieczory pogodne. Pielgrzymi wędrowali w pięciu grupach: bielskiej (zielonej), katedralnej (fioletowej), łochowskiej (żółtej), sokołowskiej (pomarańczowej) oraz węgrowskiej (niebieskiej). Grupę szóstą stanowili pielgrzymi duchowi.

Oto jedno ze świadectw pielgrzymkowych:  

"Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus, bardzo się cieszę że mogę podzielić się swoim doświadczeniem pielgrzymowania na Jasną Górę, gdyż jest to niesamowite przeżycie. Nie potrafię dokładnie określić dlaczego pielgrzymuję ale klimat rekolekcji w drodze nie pozwala mi podejmować w tym czasie innych zajęć, choć mógłbym mieć ich mnóstwo. 

Dla mnie jest to okazja aby poprzez codzienną modlitwę, rozmowę, Mszę Świętą zbliżyć się do Boga. Na co dzień trudno jest o wyciszenie i skupienie, raczej  towarzyszy  pogoń za codziennymi obowiązkami. Pielgrzymka to taki czas dla siebie, drugiego człowieka i Boga, na odbudowaniu czegoś co się utraciło lub zapomniało choć jest to ciągłe budowanie tu i teraz. 

Na pielgrzymce doświadczam serdeczności mijanych przeze mnie ludzi, nieraz towarzyszy mi wzruszenie widząc tłumy osób które wychodzą aby po prostu nam pielgrzymom pomachać po drodze. To na pewno uskrzydla i dodaje sił". Maciej.

Grupa zielona (Bielsk Podlaski, Brańsk, Hajnówka) liczyła 80 osób, w tym było kilka osób z Hajnówki. Pielgrzymi z tej grupy przeszli 372 km. W następnym roku czeka Jubileuszowa XXX PPD na Jasną Górę. Zapraszamy!

Fotorelacja z XXIX PPD na stronie https://drohiczynska.pl/xxix-piesza-pielgrzymka-na-jasna-gore/

https://www.facebook.com/PPDnaJasnaGore

 

http://www.farahajnowka.pl/gallery/photos/382

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011