"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 3 grudnia 2022 r.
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

WIELKI POST – ZMIANA NASZEGO ŻYCIA

5 marzec 2019
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce„ Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię...”

W środę popielcową 06 marca br rozpoczęliśmy Wielki Post - czas nawrócenia, pokuty i przemiany naszych serc, czas powrotu do Boga. Apelujemy o abstynencję od alkoholu i palenia tytoniu, więcej czasu poświęćmy modlitwie, postarajmy się uczestniczyć w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i w Gorzkich Żalach.

           Wielki Post powinien przybliżyć nas do Boga, ma budzić drzemiące w nas dobro i skłaniać do walki ze słabościami. Ten czas ma nas doprowadzić do większego rozmodlenia, do uważnego słuchania Słowa Bożego i podążania drogą wiary.

         Dlatego w Wielkim Poście Kościół  nawołuje wszystkich ludzi do nawrócenia i pokuty, a modlitwa, post i jałmużna pomogą nam wytrwać przy Panu.

         Cel naszej przemiany wielkopostnej jest spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem, który  umarł za nasze grzechy i dla nas też zmartwychwstał, abyśmy mieli życie wieczne.

W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa:

            - w środy o godz. 1630 Droga Krzyżowa dla dzieci

            - w piątki o godz. 1730  Droga Krzyżowa dla dorosłych

            - w niedzielę  godz.. 1700 Gorzkie Żale

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011