"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 2 grudnia 2023 r.
Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY PANAMA 2019

10 luty 2019
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówcePod koniec stycznia br dane mi było uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży, które odbyły się w Panamie.

Ideę spotkania – festiwalu młodych zainicjował św. Jan Paweł II.

Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem ,,Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego". Na zaproszenie Papieża Franciszka, odpowiedziało z Polski prawie cztery tysiące młodych. Był to niezwykły czas pogłębiania wiary, przeżywania wspólnoty i odkrywania powołania. Mimo różnic kulturowych i narodowych, łączyła nas radość, modlitwa i młodość. Nie przeszkadzał nam nawet  300 C  upał. Miałem okazję poznać ten wyjątkowy kraj, nie wielki, lecz przez kanał panamski znany na całym świecie oraz jego kulturę i przyrodę. Przed oficjalnym rozpoczęciem wydarzeń centralnych, goszczono nas w diecezji Chitre. Po tygodniu przyjechaliśmy do Panama City-stolicy kraju, by wziąć udział w katechezach, festiwalu młodych i spotkaniu z Papieżem.

Warto uczestniczyć w takich wydarzeniach-takich rzeczy się nie zapomina.

Do zobaczenia w Lizbonie w 2022 roku.

                                                                          Krzysztof K.

 

GALERIA.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011