"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 2 grudnia 2023 r.
Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

JASEŁKA 2019 " Z MAŁYM KSIĘCIEM"

22 styczeń 2019
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce„Jasełka z Małym Księciem” - taki tytuł nosiło tegoroczne przedstawienie bożonarodzeniowe, które 13 stycznia w naszym kościele zaprezentowały dzieci ze S.P Nr 2.

Zaprosiły do refleksji nad tajemnicą narodzin Króla, który jest Miłością. Wszystko zaczęło się dziać w mrocznym miejscu na konferencji Upadłych Aniołów. Obmyśliły one iście szatański sposób na zniszczenie miłości – zabranie ludziom czasu. Tymczasem na Ziemię przybył Mały Książę, by zaprzyjaźnić się z ludźmi. Przypomniał im, że „najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”, a „dobrze widzi się tylko sercem”. W scenie przy żłóbku spotkał Wielkiego Księcia Pokoju w osobie Dzieciątka Jezus, który go zachwycił. Byli tam też : Maryja, Józef, Trzej Królowie, którzy pouczyli , że najważniejsze jest to, by w sercach narodziła się MIŁOŚĆ. Dzieci, młodzież i dorośli( występujący w jasełkach) zapewnili, że zaczną odnowę świata. Zaczną …od siebie!

Jasełka  przygotowały panie: Barbara Sosnowska, Anna Wawreszuk, scenografię  pani Katarzyna Zajkowska. Wystąpiły dzieci katolickie i prawosławne z klas VI a, b i III a.

Dziękujemy artystom – wykonawcom oraz moderatorom za przygotowanie tegorocznych Jasełek. Bóg zapłać!

GALERIA.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011