"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: czwartek, 20 czerwca 2024 r.
Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

MISJONARKA Z ZAMBII - S. ANGELIKA GRAŻYNA TABUŁA.

15 lipiec 2018
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW niedzielę 15 lipca 2018r na Mszach św. odprawianych w naszym kościele nasza Rodaczka S. Angelika Grażyna Tabuła – misjonarka pracująca w Zambii, a obecnie przebywająca na urlopie w Hajnówce podzieliła się swoimi spostrzeżeniami z pracy na Misjach.

S. Angelika Grażyna Tabuła ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny pochodzi z Hajnówki i od 22 lat pracuje na Misjach w Afryce. Na początku pracowała przez dwa lata w Kenii, a obecnie tj. od 1998 r.(czyli od dwudziestu lat) pracuje ofiarnie i gorliwie służy na misjach w Zambii. Początkowo przez trzy miesiące prowadziła przedszkole w Misji oddalonej 210 km od stolicy Lusaki. Później w Lusace prowadziła szkołę dla dziewcząt. Podczas nieobecności jednej z sióstr opiekowała się domem dla staruszków. Dodatkowo pracowała jako diecezjalny Promotor Powołań, co wiązało się z podróżami po całej Zambii. Zainteresowała się filmowaniem kamerą wideo, często jest zapraszana do filmowania różnych uroczystości nawet w Kenii i Tanzanii.

Dbając o stan powierzonej Misji jako S. Przełożona musi wykonywać wiele "męskich" prac – np. dowozić ciężarówką ze stolicy materiały budowlane, prowadzić prace budowlane. Dzięki wytężonej pracy w 2002 r. otworzyła szkołę podstawową, w której obecnie uczy się około 2000 dzieci i młodzieży. Każdego prawie roku rozbudowuje szkołę w której dyrektorem. Teraz zamierza wybudować dzieciom i młodzieży stadion – boisko wg własnych projektów architektonicznych. O pieniądze stara się składając wnioski do różnych Fundacji. Podczas urlopów w Polsce, USA, Kanadzie, Anglii zdobywała pieniądze głosząc wykłady i kazania. Na Misji wprowadziła polskie zwyczaje - np. z przedszkolakami urządza jasełka, św. Mikołaja. Otrzymała też wiele odznaczeń i nagród za swoją działalność misyjną – min. w Polsce została odznaczona przez Rzecznika Praw Dziecka „Orderem Uśmiechu”.

S. Angelice życzymy wielu Bożych łask, a przede wszystkim zdrowia do Jej dalszej pracy misyjnej. Bóg zapłać wszystkich Ofiarodawcom, którzy w jakikolwiek sposób już pomogli, pomagają lub pomogą naszej Rodaczce – S. Angelice Grażynie Tabule pracującej na Misjach w Zambii. 

GALERIA.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011