"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 9 grudnia 2023 r.
Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

ŻYCZENIA KS. PROBOSZCZA NA WIELKANOC 2018

31 marzec 2018
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceCHRYSTUS PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!!! ALLELUJA!!!

DRODZY  PARAFIANIE HAJNOWSCY  i  WSZYSCY  GOŚCIE !

       Wielkanoc czyli Uroczystość Zmartwychwstania  Pańskiego zawsze przenosi nas do Wieczernika, na Golgotę i przede wszystkim do pustego Grobu Pana Jezusa, aby  znów przeżywać te zbawcze wydarzenie  -  Tajemnicę Miłości, jaką Pan Bóg okazał człowiekowi otwierając nam niebo.

        W tym Liturgicznym Roku,  w sposób szczególny przeżywanym Święta naszej Paschy  pod szczególnym wstawiennictwem Trzeciej Osoby Boskiej – Ducha Świętego. To Duch Święty kończy dzieło Chrystusa Zmartwychwstałego; On uzdolnił Apostołów wlewając im wiedzę i  odwagę, aby „szli na cały świat” głosząc Chrystusa Zmartwychwstałego. To Duch Święty, który od czasów Pięćdziesiątnicy niezmiennie kieruje Kościołem i pozwala nam głosić,  że „Jezus jest Panem” inspiruje nas do czynnego dawania świadectwa całym naszym życiem o Jezusie Żywym.      

        Niech tegoroczne Święta Wielkanocne, przeżywane w roku, gdy nasza Ojczyzna świętuje 100 – lecie odzyskania w 1918 roku Niepodległości  przyniosą Kościołowi i naszej Ojczyźnie odrodzenie wiary, napełnią nas wzajemną zgodą, miłością i spokojem ducha, a spotkanie ze Zmartwychwstałym Jezusem niech da nam siłę w pokonywaniu wszelkich trudności. Niech radosne Alleluja !!! rozbrzmiewa w naszych domach i rodzinach oraz wszędzie tam, dokąd Zmartwychwstały Chrystus nas pośle, aby głosić Prawdę, że On powstał z martwych i żyje.

         My kapłani pracujący w tej Parafii łączymy się duchowo - w modlitwie ze wszystkimi naszymi Parafianami i Gośćmi, którzy spędzają to największe chrześcijańskie Święto w hajnowskiej Wspólnocie oraz łączymy się też z Braćmi i Siostrami dotkniętym cierpieniem i chorobą, którzy w tym samym czasie przebywają czy to w szpitalach, bądź w swoich domach i życzymy WSZYSTKIM BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH.

        Niech Ten, który powstał na nowo do życia – Chrystus Zmartwychwstały błogosławi Wam wszystkim w życiu osobistym, jak też i w pracy zawodowej.  Szczęść Boże ! i Wesołego Alleluja !!!

             Ks. kan. Józef Poskrobko - proboszcz Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Hajnówce.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011