"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: piątek, 24 maja 2024 r.
Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Rekolekcje Wielkopostne w Hajnówce 2018.

31 marzec 2018
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW dniach od 18 do 21.03.2018 r. odbyły się w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego rekolekcje. Ćwiczeniom duchowym przewodniczył ks. kan. Zbigniew Średziński - proboszcz z Kożuchówka.

Rekolekcjonista ukazał istotę Wielkiego Postu – czasu, który jest nam dany, aby przyjrzeć się i podjąć poprawę w naszym życiu. Nieustannie Bóg nas wzywa do nawrócenia, do odpowiadania na Boże wezwanie. Wielki Post przypomina na o zmianie myślenia. Tak często jesteśmy zajęci sprawami tego świata i dlatego potrzeba nieustannie wracać na właściwy kierunek, który daje nam Bóg.

Kaznodzieja również ukazał, jak ważny jest przykład rodziców w wychowywaniu swoich dzieci w wierzę. Rodzice powinni być pierwszymi przekazicielami wiary.

Ks. Zbigniew  w Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP, obniósł się do patrona mężczyzn. Św. Józef co prawda nie wypowiedział ani jednego słowa na kartach Pisma Świętego, ale poprzez swoje postępowanie ukazał wielkie zawierzenie Bogu.

Drugiego i trzeciego dnia była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, bo ze wsparciem przybyli księża z dekanatu hajnowskiego i z Archidiecezji Białostockiej:

- ks. prał. Zbigniew Niemyjski – prob. z Narwi

- ks. Kan. Zygmunt Bronicki – prob. z Hajnówki, par. św. Cyryla i Metodego

- ks. prob. Jan Krasowski – z Kleszczel

- ks. prob. Krzysztof Domaradczenko – z Czeremchy

- ks. prob. Grzegorz Kułakowski – z Narewki, Arch. Białostocka

- ks. prob. Bogdan Popławski – Białowieży, Arch. Białostock

- ks. Sandro Barbieri – kapelan SS. Klarysek i Szpitala Powiatowego w    Hajnówce

- ks. Rafał Zbucki – wikariusz par. św. Cyryla i Metodego w Hajnówce

- wikariusze z naszej Parafii: ks. Mariusz Woltański i ks. Mariusz Mucha.

 

GALERIA.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011