"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 9 grudnia 2023 r.
Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

XXVI Światowy Dzień Chorego

12 luty 2018
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceTematem obchodzonego 11 lutego Dnia Chorego są słowa, które Jezus, wywyższony na krzyżu, kieruje do swojej Matki Maryi i do Jana: „Oto syn Twój (…) Oto Matka twoja. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie” (J 19, 26-27).

       10 lutego 2018 roku w Zakładzie Pielęgnacyjno - Opiekuńczym przy ulicy 11 Listopada w Hajnówce odbył się Dzień Chorego. Został zorganizowany przez kierownictwo Ośrodka, Panie z parafialnego oddziału "Caritas" i    ks. Mariusza Muchę. Nie moglo też zabraknąć kapelana prawoslawnego ks. Pawła. 

       O godz. 10.30 ks. Pawel kapelan w Hospijcum udzielil nabożeństwa dla wiernych wyznania prawosławnego, gdzie skierował do nich słowa do trwania w modlitwie i ofiarowania cierpienia w intenci innch osób i złożył im życzenia na koniec.    

    Natomiast o godz. 11.00 ks. Mariusz, odprawił nabożeństwo dla wyznawców Kościoła Rzymskokatolickiego, gdzie następnie po homili i Końcowym Błogosławieństwie, udzielił  sakramentu chorych i Komunii Świętej. Na zakończenie spotkania Panie z "Caritasu" obdarowały wszystkich chorych paczkami, czym wywołały piękny uśmiech na ustach pacjentów, wielką radość i ogromną wdzięczność za pamięć i modlitwę. Można powiedzieć że wytorzyła się atmosfera życzliwości i radości wśród podopiecznych jak i u Woluntariuszy.

Także w naszym kościele parafialnym, dzień później o godz. 17.00, została odprawiona Msza Święta o uzdrowienia. Chorzy mieli możliwość przyjąc sakrament namaszczenia oraz wysłuchać homilii wygłoszonej przez ks. Andrzeja Witerskiego, w której  podkreślił jaką wielką wartością jest cierpienie ofiarowane Panu Bogu.

 

 

                                                                     

                                                                       Galeria

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011