"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: piątek, 21 czerwca 2024 r.
Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Miesiąc listopad - miesiącem pamięci o zmarłych

2 grudzień 2017
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceUroczystość Wszystkich świętych i Dzień Zaduszny skłaniają nas do zastanowienia na życiem, śmiercią i wiecznością.

Patrzymy na świętych, którzy osiągnęli już niebo. Za niech się nie modlimy, bo już są w niebie. Możemy się modlić prosząc ich o wstawiennictwo . Nie modlimy się za tych, co są w piekle. Oni wybrali życie bez Boga już tu na ziemi i konsekwencją jest, że nie przebywają z Nim w wieczności.

Kościół natomiast zachęca do modlitwy za tych, którzy są w czyśćcu, aby skrócić im czas oczekiwania na Niebo. Dlatego w naszej parafii przez cały miesiąc modliliśmy się na różańcu za naszych bliskich zmarłych polecanych na kartkach wspominkowych. Każdego dnia  pół godziny przed Mszą wieczorną o 16.30 zanosiliśmy te modlitwy do Boga. Ponadto młodzież KSM również na cmentarzu polecała w modlitwie wszystkich na nim spoczywających.     

Ks. Mariusz Woltański

 

 

 

GALERIA

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011