"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: środa, 17 kwietnia 2024 r.
Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina

Diecezjalny Dzień Młodzieży- Serpelice 2017

15 wrzesień 2017
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceMłodzież z Hajnówki uczestniczyła w Diecezjalnym spotkaniu młodzieży, który odbył się 14.09.2017 r., w Serpelicach.

     Tegoroczne spotkanie dla młodzieży przebiegło pod hasłem ,,Idźcie i głoście”, gdzie zgromadziło się ok 1400 młodych ludzi z całej diecezji.      

      Młodzież z naszego miasta, Wyjechała o godz. 8.00, na spotkanie młodzieży w Serpelicach. Pierwszym przystankiem podczas naszego wyjazdu były siemiatycze, gdzie w tutejszym  kościele par. św. Andrzeja Boboli spotkała się młodzież z dekanatu siemiatyckiego, brańskiego, bielskiego i hajnowskiego. Podczas tego spotkania modlitewnego mogliśmy wysłuchać konferencji gdzie hasłem przewodnim było nawiązanie do słów Papieża Franciszka ,, wstań z kanapy’’, skierowane nie tylko do młodych ludzi ale także do dorosłych. Po zakończeniu spotkania młodzież wraz ze swoimi duszpasterzami przybyła do Serpelic. Gdzie uczestniczyliśmy w koncercie zespołu Full Power Spirit oraz wysłuchaliśmy świadectwa zaproszonych gości.

      Głównym punktem spotkania była Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Tadeusza Pikusa podczas, której zostały poświęcone krzyże przywiezione przez młodzież. Następnie przedstawiciele poszczególnych grup złożyli je na górze krzyży. Na zakończenie spotkania młodzież wychodząc przez Bramę Krzyż otrzymała symboliczne znaki spotkania. Po tym wszystkim nadszedł czas powrotu do Hajnówki. Podczas powrotu nie mogło zabraknąć postoju ażeby oprócz Ducha posilić ciało, dzięki uprzejmości ks. Dziekana ks. Niemyjskiego. Młodzież z chęcią chce powrócić za rok na tą Podlaską Górę Kalwarię.

 

                                                                                       

                                                                                 Galeria

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011