"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: poniedziałek, 26 luty 2024 r.
Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

SPOTKANIE PRZYGOTOWUJĄCE DZIECI DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ.

10 październik 2016
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW niedzielę 02 października 2016r. rozpoczęliśmy przygotowanie dzieci z klas trzecich szkół podstawowych naszej Parafii do Pierwszej Komunii Świętej.

W niedzielę 02 października 2016r. o godz. 1200 rozpoczęliśmy, uroczystą Mszą świętą, przygotowanie dzieci z klas trzecich szkół podstawowych naszej Parafii do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci z klasy III w procesji z darami złożyły: deklaracje pierwszokomunijne podpisane przez rodziców, różańce oraz chleb i wino. Dzieci starsze aktywnie włączyły się w oprawę Mszy św. czytając Słowo Boże, śpiewając psalm i wznosząc prośby do Boga w modlitwie wiernych. Pod koniec Mszy św. ks. Paweł poświęcił różańce, które zostały rozdane dzieciom, aby już w miesiącu październiku mogły uczyć się odmawiać na nabożeństwach modlitwę różańcową. Na wniosek rodziców, została zaplanowana jednodniowa pielgrzymka autokarowa dzieci do sanktuariów w Prostyni i Loretto (koło Łochowa), która odbyła się w dniu 08 października 2016r.

W tym roku katechetycznym za przygotowanie dzieci do Komunii Świętej odpowiedzialnym jest ks. Paweł Hryniewicki wraz z zespołem katechetów uczących dzieci w klasach trzecich.

Przypominamy rodzicom dzieci pierwszokomunijnym o dostarczaniu metryk chrztu tych dzieci, które zostały ochrzczone poza naszą Parafią, w/w metryki należy dostarczyć katechetom lub ks. Pawłowi.


GRAFIK COMIESIĘCZNYCH, OBOWIĄZKOWYCH SPOTKAŃ DLA RODZICÓW I DZIECI

Podajemy grafik comiesięcznych i obowiązkowych spotkań dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia po raz pierwszy Komunii Świętej. Pierwsze spotkania formacyjne dla rodziców i dzieci odbyło się w niedzielę  02.10.2016 na Mszy św. o godz. 1200 i po Mszy – dzieci dostały różańce i złożyły deklaracje pierwszokomunijne.

Kolejne spotkania odbędą się według następującego grafiku:

- 06.11.2016 –  II spotkanie,

- 04.12.2016 – III spotkanie – poświęcenie medalików dla dzieci,

- w styczniu spotkania nie będzie z racji kolędy,

- 12.02.2017 – IV spotkanie – dzieci otrzymują książeczki do modlitwy,

- 05.03.2017 –  V spotkanie,  

- 02.04.2017 – VI spotkanie.

- od początku maju spotkania będą się odbywały we wtorki i czwartki o godz. 1600.

 

                                           Bogusław Wójcik

GALERIA.
 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011