"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: piątek, 8 grudnia 2023 r.
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

Życzenia świąteczne Księdza Proboszcza na Boże Narodzenie 2015.

24 grudzień 2015
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceKsiądz Proboszcz składa Parafianom i Mieszkańcom Hajnówki życzenia świąteczne

„Zwiastuję wam radość wielką dziś bowiem w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz Pan.A to będzie znakiem dla was:  znajdziecie Niemowlę  owinięte w pieluszki i leżące w żłobie…”.

                                                                 Ewangelia wg. Św. Łukasza 2, 10-12

Drodzy Parafianie Hajnowscy i Mieszkańcy naszego miasta!

Kolejny raz Dobry Bóg daje nam możność przeżywać Uroczystość Bożego Narodzenia – to najpiękniejsze święto, pełne miłości, zgody i ciepła rodzinnego. Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia przeżywamy w łączności z całym Kościołem Powszechnym w roku Jubileuszowym Miłosierdzia Bożego, który został ogłoszony przez Ojca Św. Franciszka. My zaś Polacy z Kościołem w Polsce dziękujemy Panu Bogu za 1050 Rocznicę Chrztu naszego Narodu, zaś z kościołem lokalnym drohiczyńskim będziemy świętować 25 Rocznicę utworzenia naszej Diecezji Drohiczyńskiej.

         Moi kochani! Jak każe nam tradycja chrześcijańska podczas wieczerzy wigilijnej będziemy się łamać Opłatkiem – „Symbolem” Jezusa, który jako dobry, dzielony Chleb daje człowiekowi siłę i moc do dalszego życia – uzdalnia nas, do tego, abyśmy stawali się coraz lepsi, otwarci na Pana Boga i drugiego człowieka – taka  jest moc tej odrobiny śnieżnobiałego Opłatka.

         Dziś chcę przełamać się tym „niebiańskim Chlebem” – Opłatkiem  ze wszystkim Parafianami i ludźmi dobrej woli, a szczególnie z ludźmi samotnymi, bezdomnymi, chorymi, opuszczonymi przez najbliższych, przeżywającymi smutek z powodu odejścia do wieczności kogoś bliskiego – dziś ich wszystkich mam w moim sercu i polecam ich Panu Bogu, modląc się za nich.

         W tym okresie śpiewamy przepiękne polskie kolędy, które pomagają nam lepiej zrozumieć tę odwieczną Prawdę, że „… Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami…” , i że „.. maleńka Miłość jest w śród nas” .

         W imieniu własnym i moich współpracowników: ks. Pawła Hryniewickiego i ks. Łukasza Suszko składam serdeczne i szczere życzenia świąteczne.  Parafianom i wszystkim Mieszkańcom naszego miasta Hajnówki oraz Gościom spędzającym u nas Święta Bożego Narodzenia życzę błogosławieństwa od Bożej Dzieciny, a przed wszystkim: szczęścia, zdrowia, spokoju ducha i radości oraz wszelkich pomyślności w nadchodzącym  Nowym 2016 Roku. Niech nowo narodzone Dziecię znajdzie godne mieszkanie w Waszych sercach.

          Moje życzenia świąteczne zakończę słowami Kolędy: „…Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą…”  dodając  błogosław całą naszą Hajnówkę, błogosław jej Mieszkańców i wszystkich Gości.  Raz jeszcze  życzę wszystkim  WESOŁYCH i BŁOGOSŁAWIONYCH  ŚWIĄT  BOŻEGO NARODZENIA!  SZCZĘŚĆ  BOŻE!

          ks. kan. Józef Poskrobko - proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Hajnówce.

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011