"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: czwartek, 7 grudnia 2023 r.
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Św. Mikołaj w hajnowskiej świetlicy "Promyk Dnia"

24 grudzień 2015
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceJak wszyscy bardzo dobrze wiemy, 6 grudnia wypada bardzo radosny dzień. Dzieci z pewnością już od poranka sprawdzają, czy odwiedził je św. Mikołaj.

My jako Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży również postanowiliśmy sprawić przyjemność naszym najmłodszym parafianom.
W niedzielę po Mszy Świętej dla dzieci, księża z naszej parafii rozdali słodkie upominki, a także spotkali się z dziećmi przystępującymi w tym roku do I Komunii Świętej. Jednak na tym nie koniec… postanowiliśmy przedłużyć ten radosny czas i w mroźne, poniedziałkowe popołudnie zawitaliśmy razem z św. Mikołajem do naszej hajnowskiej świetlicy "Promyk Dnia". Zostaliśmy przywitani kolędą i szczerymi uśmiechami dzieci. Aby dostać prezent od św. Mikołaja najmłodsi musieli pochwalić się talentem wokalnym lub recytatorskim co sprawiło ogromną frajdę zarówno dzieciom jak i młodzieży z KSMu. Po otrzymaniu podarunków, dzieci oddały się grom i zabawom i razem z wolontariuszami wartościowo spędziły popołudnie.

Myślę, że warto kultywować tę wspaniałą tradycję, którą rozpoczął biskup Święty Mikołaj, ponieważ jest to dobra okazja do sprawienia bliskim radości.

Katarzyna Gdowska

GALERIA.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011