"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: poniedziałek, 26 luty 2024 r.
Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Sukces KSM w Hajnówce

8 czerwiec 2015
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceMłodzież z hajnowskiego KSM zdobyła 6 miejsce w Polsce w piłce siatkowej

Dnia 29 maja hajnowski oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży udał się na mistrzostwa Polski KSM w piłce siatkowej w Ełku. Warto zaznaczyć, że chłopcy na czele księdza Sylwestra Falkowskiego, aby mieć możliwość uczestnictwa w mistrzostwach, wcześniej musieli stawić czoła turniejowi w Brańsku, który pozwolił wyłonić najlepszą drużynę diecezji drohiczyńskiej. Około godziny 16 byliśmy na miejscu. Organizatorzy przyjęli nas naprawdę bardzo ciepło. Kolejnego dnia rozpoczęły się sportowe zmagania. Nasza drużyna była w grupie z Rzeszowem, Katowicami, Częstochową i Salezjanami. Zawodnicy mieli wspaniały doping, gdyż dziewczyny były gotowe nawet na chrypkę od głośnych okrzyków. Jak wiadomo kibice są jednym z zawodników, o czym oczywiście wiedział nasz oddział. Sobota okazała się dla nas szczęśliwym dniem, ponieważ udało się wyjść z grupy. W niedzielę czekał na nas ostatni mecz. Rywalami byli gospodarze tegorocznych mistrzostw- Ełk. Walka skończyła się przegraną reprezentantów diecezji drohiczyńskiej jednak uważam, że nasz zespół odniósł wielki sukces. Myślę, że VI miejsce w Polsce jest wysokim osiągnięciem.

Czas, który spędziliśmy w Ełku na pewno pozostanie w naszej pamięci na długi czas. Cieszymy się, że mogliśmy reprezentować naszą diecezję, ale również i Hajnówkę w wydarzeniu obejmującym cały kraj. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zakwalifikować na kolejne mistrzostwa i zdobyć jeszcze wyższą pozycję. Angelina Gryniewicz

 

Galeria

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011