"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: niedziela, 3 grudnia 2023 r.
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

XIV Dzień Papieski w Hajnówce

14 październik 2014
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce„Jan Paweł II- Świętymi Bądźcie”

  „Jan Paweł II- Świętymi Bądźcie”- tak brzmiało hasło tegorocznego XIV Dnia Papieskiego. Inspirując się tymi słowami młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Hajnówce starała się odpowiedzieć na pytanie co tak naprawdę oznacza bycie świętym. Wbrew pozorom nie jest to zadanie proste, jednak uważam, że każdy powinien się z nim zmierzyć, bo zrozumienie i przyjęcie do swojego życia pragnienia świętości równa się ze szczęściem i spełnieniem.

      Ważne jest również, aby od najmłodszych lat tłumaczyć dzieciom, że każdy człowiek jest powołany do bycia świętym. Aby zaangażować najmłodszych mieszkańców Hajnówki do refleksji nad tegorocznym hasłem Dnia Papieskiego KSM zorganizował konkurs polegający na stworzeniu rysunku, w którym będzie odpowiedź na pytanie: co zrobić aby zostać świętym? Prace były naprawdę wspaniałe, dlatego jury w postaci członków KSMu miało problem z wyborem, które zajmą najwyższe miejsca. Aczkolwiek każde starania zostały przez nas docenione, gdyż każdy uczestnik otrzymał upominek.

     Konkurs nie był jedynym działaniem naszego oddziału podczas Dnia Papieskiego. Przygotowaliśmy również kolorowe karteczki ze znanymi słowami wypowiedzianymi w różnych okolicznościach przez św. Jana Pawła II. W ten sposób staraliśmy się nakłonić ludzi biorących udział we Mszy Św. do refleksji nad tym czy potrzeba bycia świętym jest na pierwszym miejscu i co należy zrobić, aby świętość osiągnąć. Jak co roku przeprowadziliśmy również zbiórkę pieniędzy na rzecz Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. W tym roku udało się zebrać 1827,22 zł.

       Jan Paweł II powiedział: „ Świętość wydaje się celem trudnym, osiągalnym dla ludzi tylko zupełnie wyjątkowych albo dla tych, którzy odrywają się całkowicie od życia i kultury danej epoki. W rzeczywistości świętość jest darem i zadaniem zakorzenionym w chrzcie i bierzmowaniu, powierzonym wszystkim członkom Kościoła w każdej epoce.” Starajmy się więc by świętość w naszym życiu była celem, do którego należy dążyć mimo przeciwności jakie zsyła nam los.

Angelina Gryniewicz

Podajemy wyniki konkursu  i gratulujemy zwycięzcom

- Przedszkole:
I miejsce: Hanna Warpechowska lat 4

- Szkoła Podstawowa:
I miejsce: Natalia Głowacka lat 9
II miejsce: Aleksandra Bujek lat 8
           Jakub Wyszyński lat 11
III miejsce: Wiktoria Pienzin lat 9
                     Jakub Bierski lat 9
Wyróżnienia: Franciszek Warpechowski lat 9
        Antonina Antoniuk lat 10
        Maja Kozłowska lat 9
        Anna Ginszt lat 7
        Natalia Stankiewicz lat 9
        Wiktoria Tkacz lat 8
        Monika Pupek lat 8
        Konrad Jaroszuk lat 11
        Katarzyna Aleksiejuk lat 12

- Gimnazjum:
I miejsce: Beata Grześkiewicz kl. III gim.
II miejsce: Adriana Zielińska kl. III gim.
III miejsce: Patrycja Łobodzińska kl. II gim.

                                                                        Galeria

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011