"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 2 grudnia 2023 r.
Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

II Koncert Muzyki Organowej i Kameralnej - Hajnówka 2014.

26 lipiec 2014
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW niedzielę 20.07.2014r w Hajnówce odbył się II Koncert w ramach XVII Edycji Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej.

W niedzielę 20.07.2014r w Hajnówce  odbył się II Koncert w ramach XVII Edycji Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej. Letni upał, jaki panował w tym dniu, nie odstraszył hajnowskich pasjonatów muzyki organowej, którzy licznie przybyli do świątyni p.w. Podwyższenia Krzyża Św., aby wysłuchać kolejnego koncertu. Tego dnia przed zgromadzoną publicznością wystąpił: pan Raymond O’Donnell z Irlandii – grając na organach.

 

Raymond O’Donnell – znany irlandzki muzyk i organista. Od 1994 roku pełni obowiązki organisty i dyrektora muzycznego katedry w Galway w Irlandii. Ukończył studia muzyczne w klasie organów Gerarda Gillen’a. Oprócz muzyki pasjonuje się też fizyką i matematyką. Swoją edukację muzyczną kontynuował na Uniwersytecie Louisville w stanie Kentucky. Jest też uczestnikiem wielu kursów mistrzowskich. Był też dyrektorem muzyki kościelnej przy Clongowes Wood College – jednej najstarszych szkół katolickich w Irlandii, założonej przez Jezuitów w 1814 roku. Raymond O’Donnell regularnie koncertuje jako solista i akompaniator w swoim kraju, a także w wielu krajach europejskich.  

Irlandzki muzyk wykonał podczas Koncertu następujące utwory: Franca Schmidta –  preludium i fugę D – dur „Hallelujah”; J. S. Bacha – opracowanie chorałowe: „Schmucke dich, O Liebe Seele”, BWV 654; Felixa Mendelssohna – preludium i fugę G – dur op. 37 no. 2; Ad Wammesa – Valee des Dance.

Na koniec Koncertu publiczność hajnowska gromkimi brawami i owacjami na stojąco podziękowała wykonawcom za wspaniałe przeżycia muzyczne, jakich doznała słuchając wykonywanych utworów. Drugi Koncert prowadził pan Józef Kotowicz – dyrektor Podlaskich Koncertów Organowych 2014 z Białegostoku. 

Kolejny – III już Koncert obędzie się w niedzielę 03 sierpnia 2014r o godz. 1845 –  przed hajnowską publicznością wystąpią : Radosław Marzec – będzie grać na organach i Renata Marzec – zagra na wiolonczeli – małżeństwo z Bydgoszczy.

Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki poważnej na kolejny Koncert!

 

GALERIA.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011