"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: czwartek, 20 czerwca 2024 r.
Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Sakrament Bierzmowania

11 czerwiec 2014
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce27 maja 2014 r. w naszej parafii odbyła się uroczystość bierzmowania, do której hajnowska młodzież przygotowywała się przez ostatni rok. Sakrament chrześcijańskiej dojrzałości z rąk J. E. Ks. Bpa Antoniego Dydycza przyjęły 33 osoby

Bierzmowanie to sakrament chrześcijańskiej dojrzałości. Od tego momentu młodzież bierze na siebie obowiązek świadczenia o Ewangelii i Chrystusie. Podczas sakramentu bierzmowania hajnowska młodzież złożyła na ręce księdza Biskupa swoje deklaracje wiary. Oto fragmenty tych deklaracji:

 

„W dzisiejszych czasach mało kto wśród młodzieży przyznaje się do Jezusa. Niewielu z nich w ogóle w Niego wierzy. Ja mogę śmiało powiedzieć, że wierzę w Jezusa i nie wstydzę się Go. Nigdy się Jego nie wyrzeknę, będzie zawsze w moim życiu na pierwszym miejscu. Chciałabym nauczyć się przebaczać, nawracać i pomagać innym tak, jak On. Pragnę Go naśladować. Dziękuję Mu za to, że jest i mnie kocha…”

 

„Jezus jest moim przewodnikiem, zawsze wskaże mi właściwą ścieżkę życia. Jest miłością, na którą nie zawsze w pełni zasługuję…”

 

„Bóg jest dla mnie bardzo ważny. Jest kimś, kto mimo moich upadków, wciąż daje mi kolejną szansę, pozwala mi się zmienić. To On daje mi siłę do walki ze swoimi słabościami. Cały czas pokazuje mi, że popełniane błędy mnie nie przekreślają... „

 

„Bóg jest dla mnie przewodnikiem, który prowadzi mnie przez życie i pokazuje drogi, którymi powinnam dążyć. Jest też nauczycielem, który uczy mnie jak łączyć wiarę z życiem codziennym…”

 

„Jezus daje mi nadzieję oraz wiarę w to, że poradzę sobie z problemami; w to, że stać mnie na bycie lepszym człowiekiem. Daje mi siłę ,wsparcie i swoją pomoc, chociaż nie zawsze na to zasługuję…”

 

„Jezus jest dla mnie ważny, ponieważ daje mi siłę abym mógł godnie przeżyć każdy kolejny dzień mojego życia. W chwilach zwątpienia daje mi pewność; w chwilach cierpienia  - otuchę; w chwilach radości dar do dzielenia się nią z innymi…”

 

„Bóg jest dla mnie opiekunem, stróżem i obrońcą. Przy Nim czuję się bezpieczna i niczego się nie boję. Wiem, że będąc z Nim nic mi się nie stanie i ostrzeże mnie przed każdym złem…”

 

 "Jezus jest dla mnie wsparciem, wzorem i nadzieją na pokonanie wszelkich trudności. Wiara w Boga jest dla mnie ważna i dalej chcę się w niej umacniać…”

 

Galeria

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011