"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 2 grudnia 2023 r.
Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Kostiumowy Bal Andrzejkowy

6 grudzień 2013
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceTradycją jest, że 30 listopada w świetlicy środowiskowej „Promyk Dnia’’ w Hajnówce odbywa się Bal Andrzejkowy dla dzieci. Tak stało się i w tym roku. Do naszej zabawy zaprosiliśmy także dzieci z Bielska Podlaskiego .

Zabawę rozpoczęliśmy się o godz. 10.00 wspólną modlitwą oraz życzeniami ks. Andrzejowi, który właśnie tego dnia obchodzi swoje imieniny. Po miłym wstępie i powitaniu postanowiliśmy zacząć od słodkiego poczęstunku, który przygotowała pani Marta (opiekunka świetlicy) wspólnie z wolontariuszami. Wszyscy staraliśmy się, aby uczestnikom balu się nie nudziło. Dlatego miedzy zabawą i tańcami odbywały się liczne konkursy, w których chętnie brały udział dzieci z Hajnówki, jak i zaproszeni goście z Bielska Podlaskiego. Ochotnicy mogli sprawdzić swoją zwinność w konkursie z krzesełkami, a bardziej odważni próbowali z kamienną twarzą wypić sok z cytryny, która jak się okazało wcale nie była kwaśna i nikt się nawet nie skrzywił. smiley Dzieci ucieszył również konkurs tańca na gazecie i jedzenia jabłka bez użycia rąk. Pod koniec zabawy wybrano osobę najlepiej przebraną, którą okazała się dziewczynka w stroju niemowlaka. Wybrano również królową i króla balu.

Zabawę zakończyły tance dzieci i wolontariuszy. Wszyscy z nagrodami i uśmiechami na twarzach wrócili do swoich domów smiley

                                                                       Anna Żuromska

Galeria

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011