"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: środa, 17 kwietnia 2024 r.
Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina

11 listopada 2013 r. – 95 rocznica Odzyskania Niepodległości.

16 listopad 2013
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceMieszkańcy Hajnówki w poniedziałek 11 listopada br. w 95 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości modlili się w intencji Ojczyzny

11 listopada 2013 r. mieszkańcy Hajnówki modlili się w intencji naszej Ojczyzny. Uroczystej Eucharystii w Par. Św. Cyryla i Metodego przewodniczył ks. kan. Zygmunt Bronicki – proboszcz tejże Parafii, który wraz z ks. Krzysztofem Kościeleckim – kapelanem SS. Klarysek i hajnowskiego Szpitala sprawowali Najświętszą Ofiarę, podczas której piękne kazanie wygłosił ks. Tomasz Łapiński – wikariusz w Parafii Św. Cyryla i Metodego. Na Mszy Świętej obecni byli także księża pracujący w Hajnówce: ks. kan. Józef Poskrobko – proboszcz Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Św. wraz z wikariuszami ks. Andrzejem i ks. Sylwestrem oraz przedstawiciele władz miasta Hajnówki – pan Burmistrz Jerzy Sirak i pani Przewodnicząca Rady Miasta – Alla Gryc, a także przedstawiciele, szkół, organizacji, stowarzyszeń, urzędów i zakładów pracy – niektórzy ze swoimi sztandarami. Po Eucharystii, przy asyście Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej, mieszkańcy Hajnówki udali się pod pomnik przy Urzędzie Miasta, gdzie odbyły się ekumeniczne modlitwy w intencji Ojczyzny i uczczono pamięć poległych w jej obronie żołnierzy oraz złożono wiązanki kwiatów.

W tym też dniu delegacja hajnowian, tak jak każdego roku udała się na groby powstańców do Nowoberezowo, Orzeszkowa i na mogiłę żołnierzy AK w Topile, gdzie przy pomnikach modlono się za poległych powstańców i żołnierzy, zapalano znicze i składano wiązanki kwiatów. O godz. zaś 1500 miało miejsce spotkanie przy pomniku żołnierzy Polskich z 1920 roku na Międzytorch, gdzie modlitwie przewodniczył ks. kan. Józef Poskrobko – proboszcz Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Św. Tu przedstawiciele Akcji Katolickiej oraz Solidarności złożyli kwiaty a mieszkańcy zapalili znicze.

Należy też dodać, że obchody 95 rocznicy Odzyskani Niepodległości w Hajnówce rozpoczęły się już w niedzielę 10 listopada uroczystym Koncertem, który odbył się o godz. 1700 w Hajnowskim Domu Kultury – Górniku. Prawdziwi Polacy wywiesili też na swoich domach, bądź balkonach biało – czerwone narodowe flagi, łącząc się w ten sposób z tymi, którym zawsze na sercu leży dobro naszej Ojczyzny – Polski.

Galeria.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011