"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: poniedziałek, 22 lipca 2024 r.
Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Październik miesiącem różańca świętego

1 październik 2013
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceJan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae pisał: „Modlitwa tak łatwa a równocześnie tak bogata, naprawdę zasługuje, by wspólnota chrześcijańska ponownie ją odkryła”.

W liście apostolskim czytamy dalej: „Jako modlitwa o pokój, różaniec był też zawsze modlitwą rodziny i za rodzinę. Niegdyś modlitwa ta była szczególnie droga rodzinom chrześcijańskim i niewątpliwie sprzyjała ich jedności. Należy zadbać, by nie roztrwonić tego cennego dziedzictwa. Trzeba powrócić do modlitwy w rodzinie i do modlitwy za rodziny, wykorzystując nadal tę formę modlitwy”.

Odpowiadając na słowa, które zostawił nam błogosławiony Jan Paweł II chcemy na nowo odkrywać bogactwo różańca. Zachęcamy więc do modlitwy różańcowej całe rodziny. Przez cały miesiąc,  na godz. 18.00 zapraszamy do naszej parafialnej świątyni na tę piękną, maryjną modlitwę

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011