"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: czwartek, 20 czerwca 2024 r.
Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Dzieci z Hajnówki w Teatrze

16 listopad 2011
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceMiłość do sztuki i teatru warto zaszczepiać już małym dzieciom, dlatego postanowiliśmy zorganizować wyjazd do Teatru Lalek w Białymstoku

Dnia 12.11.2011 roku odbyła się wycieczka do Białegostoku. Pod nadzorem księdza Krzysztofa Dobrogowskiego i siostry Gabrieli, razem z dziećmi, które uczęszczały w październiku na modlitwę różańcową oraz z dziećmi ze Świetlicy Środowiskowej „Promyk Dnia” pojechaliśmy do Teatru Lalek. Około godziny 14.00 wyjechaliśmy spod kościoła. Dojazd na miejsce był bardzo przyjemny, droga szybko minęła. Do Teatru przyjechaliśmy trochę za wcześnie, dlatego dzieci czekały ze zniecierpliwieniem na rozpoczęcie spektaklu. W międzyczasie była możliwość obejrzenia ciekawej wystawy, która zainteresowała zarówno dzieci jak i opiekunów. Po długich chwilach oczekiwania nareszcie mogliśmy wejść do Sali, w której miało się odbyć przedstawienie. Już od samego początku na twarzach publiczności pojawił się szeroki uśmiech. Aktorzy w sposób bardzo interesujący i zabawny grali swoje role. Tematem spektaklu było poszukiwanie odwagi. Głównym bohaterem był Tygrysek Pietrek. Była to sztuka z morałem i pozytywnym zakończeniem. Punktem kulminacyjnym przedstawienia było wspólne wykonanie piosenki, która wielokrotnie pojawiła się podczas spektaklu.

W drodze powrotnej, w głowach krążyła nam piosenka, której uczyliśmy się w Teatrze, a my próbowaliśmy odtworzyć jej melodię i słowa.

Podsumowując, Spektakl w Teatrze Lalek podobał się dzieciom, wolontariuszom i opiekunom. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do Hajnówki. Ta wycieczka na długo zostanie w naszej pamięci.

 

Katarzyna Gdowska

Angelina Gryniewicz

                                                                                                      Galeria

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011