Od 2011 roku 1 marca obchodzony jest w całej Polsce Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". 01 marca 2021 r., w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce została odprawiona Msza Święta przez księdza proboszcza Zbigniewa Niemyjskiego w intencji „Żołnierzy Wyklętych”.
Tego dnia również oddano hołd poległym żołnierzom antykomunistycznego podziemia, złożono wieńce w miejscu upamiętniającym bitwę szwadronu 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej w uroczysku Topiło
Więcej informacji na stronie naszej diecezji TUTAJ
ks. Mariusz Woltański