"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: czwartek, 20 czerwca 2024 r.
Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

III Koncert Organowy Hajnówka 2011

18 sierpierń 2011
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW niedzielny wieczór 14 sierpnia br. wysłuchaliśmy Koncertu Muzyki Organowej i Kameralnej w naszym kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Św. Na organach grała pani Ewa Bąk, a towarzyszył jej grając na skrzypcach pan Stanisław Kuk.

Po upale, jaki oczuwaliśmy w niedzielę 14 sierpnia, mogliśmy się ochłodzić słuchając wspaniałego Koncertu Muzyki Oragnowej i Kameralnej Hajnówka 2011. Choć trwał długi weekend, wielu melomanów muzyki organowej z naszego miasta, a także spora grupa gości odpoczywających w Hajnówce i okolicy przybyli na kolejnejny - III Koncert. Tym razem przed hajnowską publicznością i licznie przybyłmi gośćmi wystąpiło dwoje muzyków - pani Ewa Bąk z Biesko - Białej, która koncertowała na organach i pan Stanisław Kuk muzyk z Białymstoku - grał na skrzypcach.

Pani Ewa Bąk ukończyła Wrocławską Akademię Muzyczną w klasie organów prof. Romualda Sroczyńskiego. Po studiach wróciła do Bielsko - Bialej i zajęła się działalnością artystyczną i pedagogiczną. Współpracowała z wieloma solistami instrumentalistami i wokalistami z Polski oraz z zagranicy. Koncertowała w różnych mistach Polski, a także za granicą, między innymi: w Czechach, Niemczech, Austrii, Szwecji, Belgii. Ma w swoim dorobku artsycznym koncerty z chórami z Japonii i USA. Na stałe współpracuje z bielskimi chórami. Została wyróżniona Złotą Odznaką Honorową Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Jest wykładowcą w klasie organów w Diecezjalnym Studium Organistowskim przy Kurii w Bielsku - Białej i kierownikiem artystycznym koncertów organowych w Bystrej Krakowskiej i w Wiśle.

Pan Stanisław Kuk ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach, gdzie przez kilka lat pracował w Śląskiej Orkiestrze Kameralnej. Od 20 lat związany jest z Białymstokiem, gdze pracuje jako koncertmistrz Opery i Filharmonii Podlaskiej, a także jest profesorem Uniwerytetu Muzycznego Fryderka Chopina i nauczycielem w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku. Koncertował jako kameralista i solista niemalże w całej Europie.

Artyści podczas Koncertu wykonywali utwory: J.S. Bacha, Corellego, Sawa, Hendla, Mozarta, Liszta. Pubiczność gromkimimi brawami i owacjami na stojąco dziękowała muzykom za wspaniałe przeżycia, jakich doznała podczas tego koncertu.

Ostatni - IV nasz Koncert w ramach Podlaskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej Hajnówka 2011 już za dwa tygodnie - 28 sierpnia br. o godz. 1845- wystąpią wtedy przed hajnowską publicznością : p. Przemysław Kapituła z Warszawy, który będzie grał na organach oraz usłyszymy Zespół Kameralny "Ars Iuvenium" z Białegostoku.    Zapraszamy na ostani w tym sezonie nasz Koncert.

 

Galeria.

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011