"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: piątek, 24 maja 2024 r.
Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Poświęcenie pojazdów

30 lipiec 2011
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceWyprzedzając o jeden dzień wspomnienie św. Krzysztofa - Patrona kierowców w niedzielę 24 lipca br po wszystkich Mszach św. kapłani poświęcali pojazdy mechaniczne.

      Tak jak każdego roku z racji Wspomnienia św. Krzysztofa, który jest patronem wszystkich kierowców kapłani z naszej Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Św. po wszystkich Mszach św. poświęcali pojazdy mechaniczne - były to przeważnie samochody, ale zdarzyły się też i rowery, skutery i motory.

Od wielu już lat wraz z poświęceniem pojazdów z racji św. Krzysztofa są zbierane ofiary na zakup środków lokomocji potrzebnych misjonarzom do ich pracy na Misjach. W tym roku organizator tej akcji - MIVA Polska zaproponowała, aby otoczyć modlitwą wszystkich kierowców i podróżujących za wstawiennictwem św. Krzysztofa i wspólnie polecić Bogu sprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Zapelowała do kierowców o bezpieczną, trzeźwą i odpowiedzialną jazdę oraz zachęciła do wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże oraz do udziału w  Akcji św. Krzysztof – podaruj  1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu.

Tak wspaniale się złożyło, że w tę niedzielę 24 lipca, gdy były poświęcane pojazdy w naszej Parafii swoją Niedzielę Misyjną miał nasz Rodak pracujący na misjach w Kamerunie - ks. Marek Siekierko. On też święcił pojazdy przy naszym kościele. Wszystkie ofiary złożone z racji poświęcenia pojazdów, jak też i ofiary zbierane na tacę w tym dniu  podczas wszystkich Mszy św. zostały przekazane ks. Markowi, jako pomoc naszej Parafii przy zakupie nowego samochodu, potrzebnego do jego pracy misyjnej w Kamerunie, gdyż jego stary samochód przed wyjazdem do Polski zepsłuł się - jak mówi ks. Marek - "na amen" i tamtejsi mechanicy orzekil, że ten pojazd nadaje się już tylko na złom.

Ks. Markowi życzymy zakupu dobrego i bezawaryjnego auta na kameruńskie bezdroża, aby mógł zawsze na czas dotrzeć do swoich parafian oddalonych od kościoła w  Nsimi (Kamerun) nieraz kilkadziesiąt kilmetrów,

Wszystkim zaś KIEROWCOM życzymy bezpiecznej, trzeżwej i rozważnej jazdy. Niech św. Krzysztof zawsze bezpiecznie prowadzi do celu, a każdy kilometr jazdy bez wypadku niech za rok, gdy znów będziemy święcić pojazdy procentuje hojną ofiarą, którą złożymy na zakup nowych środków transportu potrzebnych misjonarzom.  

Galeria.

 

 

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011