"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: czwartek, 7 grudnia 2023 r.
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

CHRYSTUS PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!!! ALLELUJA!!!

9 kwiecień 2023
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceDRODZY PARAFIANIE HAJNOWSCY i WSZYSCY GOŚCIE !

Uroczystość Zmartwychwstania  Pańskiego zawsze przenosi nas w Jerozolimie do Wieczernika, na Golgotę i przede wszystkim do pustego Grobu Pana Jezusa, aby  kolejny już raz przeżywać zbawcze wydarzenia, jakie Pan Bóg okazał człowiekowi otwierając nam niebo.

   W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa możemy przyjść do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak, jak niewiasty i Apostołowie biegniemy do grobu, który jest pusty. Próbujemy zrozumieć co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.

   Na Ukrainie rozgrywa się dramat wojenny. Prosimy Boga o łaskę pokoju, wspieramy uciekinierów, którzy u nas szukają schronienia i ufamy, że pokorna modlitwa bardzo wielu ludzi, rozbroi serca agresorów, zapewni ratunek doznającym krzywdy i przywróci tam sprawiedliwy ład.

    My kapłani pracujący w tej Parafii łączymy się w modlitwie ze wszystkimi naszymi Parafianami i Gośćmi, którzy spędzają to największe chrześcijańskie Święto w naszej hajnowskiej Wspólnocie oraz łączymy się też z Braćmi i Siostrami dotkniętymi cierpieniem i chorobą, którzy w tym czasie przebywają czy to w szpitalach, bądź są w swoich domach.

Od pustego grobuDrogim Parafianom i GościomLekarzom i Pielęgniarkom, Personelowi Medycznemupracują w sklepach i aptekach, w urzędach i instytucjach, wszystkim Służbom Mundurowym, którzy strzegą naszej wschodniej granicy pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę Waszego życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darówNiech te dni zwycięstwa życia nad śmiercią będą pełne radości, miłości i pokoju, byśmy mimo różnych trosk i kłopotów mogli zawsze śpiewać radosne „ALLELUJA – Jezus żyje”

                                                        życzymy

 

SZCZĘŚĆ  BOŻE !

 

WSZYSTKIM  BŁOGOSŁAWIONYCH  ŚWIĄT  WIELKANOCNYCH.

 

ks. Zbigniew Niemyjski - proboszcz

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011