"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 2 grudnia 2023 r.
Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Rejonowy Dzień Wspólnoty

12 marzec 2023
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceKwartalne spotkanie Domowego Kościoła

Dnia 12.03.2023 w łączności z całym Ruchem Światło – Życie w Polsce przeżywaliśmy Rejonowy Dzień Wspólnoty w Brańsku-rejon: Bielsk Podlaski – Hajnówka.

Gospodarzem miejsca był ksiądz proboszcz Andrzej Ulaczyk zaangażowany w działalność Domowego Kościoła (DK) w swojej parafii. Swoją obecnością zaszczycił nas ks. Łukasz Suszko – diecezjalny moderator Ruchu Światło – życie , ks Mariusz Woltański – moderator rejonowy DK i jego poprzednik ks. Dariusz Misior.

Tematem spotkania: „Służba na rzecz innych – moje powołanie i misja”. Ks.Mariusz Woltański wygłosił konferencję na temat „Kościół jako wspólnota charyzmatu i służb”.

O drogach odkrywania swojego powołania w Ruchu i dojrzewaniu do podjęcia służby opowiedzieli w swoich świadectwach: Teresa i Sebastian Ostaszewscy, Małgorzata i Łukasz Wojciechowscy oraz Joanna Januszewska.

Pogłębienie tematu odbyło się na spotkaniu w grupach. Część formacyjna zakończyła się Namiotem Spotkania. Kulminacją była Eucharystia.

Spotkanie zakończyło się Agapą. Poczęstunek miał być w konwencji postnej. Rozmowy w miłej atmosferze posłużyły nowym znajomościom, pogłębianiu starych relacji , podzieleniu się troskami radościami dnia codziennego.

Za przygotowanie pomieszczenia, stoły, dekoracje odpowiedzialny był krąg pilotowany z Brańska, który jak zawsze stanął na wysokości zadania i perfekcyjnie przygotował wszystkie elementy dekoracji w charakterze Wielkiego Postu. Za sumienne podchodzenie do poważnych zadań ,które jest wyrazem służby na rzecz innych – dziękujemy.

Bóg zapłać wszystkim którzy przybyli na spotkanie a szczególnie tym którzy aktywnie byli zaangażowani w przebieg spotkania.

Szczęść Boże.

Autorzy tekstu i zdjęć - Agnieszka i Dariusz Pieśluk - para rejonowa DK - Bielsk Podlaski - Hajnówka

GALERIA

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011