"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 2 grudnia 2023 r.
Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Wielki Post 2023

22 luty 2023
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW Środę Popielcową 22 lutego rozpoczynamy Wielki Post – czas nawrócenia, pokuty i przemiany naszych serc, czas powrotu do Boga.

W Środę Popielcową 22 lutego rozpoczynamy Wielki Post – czas nawrócenia, pokuty i przemiany naszych serc, czas powrotu do Boga. Apelujemy o abstynencję od alkoholu i palenia tytoniu, zróbmy postanowienie wielkopostne, mniej czasu poświęcajmy na oglądaniu telewizji, korzystania z Internetu, komputeru, więcej czasu poświęćmy modlitwie, postarajmy się uczestniczyć w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i w Gorzkich Żalach.

W Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły tzn. dorośli spożywają jeden postny posiłek do syta. Natomiast post, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki w ciągu roku. Jest możliwość dyspensy od pokarmów mięsnych tym wszystkim, którzy stołują się w internatach, stołówkach przyzakładowych, w więzieniach, szpitalach i nie mają oni wyboru innych pokarmów, powinni wówczas podjąć inne uczynki pokutne np. modlitwę lub jałmużnę. Żadnej  nie ma dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych w Środę Popielcową i w Wielki Piątek.

W Wielkim Poście w naszym kościele będą odprawiane następujące nabożeństwa:

- w środy o godz. 16.30 - Droga Krzyżowa dla dzeci i młodzieży;

- w piątki o godz. 17.30 - Droga Krzyżowa dla wszystkich. Ofiary zbierane po Drodze Krzyżowej będą przeznaczone dla potrzebujących w naszej Parafii.

 - niedzielę po Mszy św. - Gorzkie Żale (cyklicznie - co niedziala po innej)

Zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas tych nabożeństw. Jeżeli, ktoś nie może przybyć do kościoła niech sam odprawia te nabożeństwa w domu (Radio Maryja i Telewizja Trwam).

ks. Zbigniew Niemyjski

 

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011