"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: czwartek, 7 grudnia 2023 r.
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Komunikat Biskupa Drohiczyńskiego

31 grudzień 2022
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceWielebni Kapłani, Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego, Drodzy Diecezjanie!

Wielebni Kapłani,
Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego,
Drodzy Diecezjanie,

Z ufną modlitwą udajemy się do Tronu Miłosiernego Boga, aby polecić duszę śp. papieża seniora Benedykta XVI, który zakończył swoją ziemską drogę. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek 5 stycznia o godz. 9.30 na placu św. Piotra w Rzymie. Z pewnością będziemy mieli możliwość obejrzenia tej uroczystości za pośrednictwem mediów i złączenia się duchowo z jej uczestnikami.

Idąc za sugestią Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abpa Stanisława Gądeckiego, planujemy – jako wspólnota Kościoła Drohiczyńskiego – spotkać się na modlitwie za zmarłego Ojca Świętego w dniu pogrzebu, 5 stycznia o godz. 15.00 w drohiczyńskiej katedrze. Ne tę Mszę świętą, sprawowaną w Godzinie Miłosierdzia zapraszam – w miarę możliwości – wszystkich kapłanów, osoby konsekrowane, alumnów Seminarium oraz wiernych świeckich.

Pragnę też poprzeć prośbę Przewodniczącego KEP skierowaną do Czcigodnych Księży Proboszczów, aby także w każdej parafii naszej Diecezji (najlepiej w dniu pogrzebu) została odprawiona Msza święta żałobna za zmarłego Pasterza.

Wiem, że jest to czas wizyty duszpasterskiej, proszę jednak o takie zmodyfikowanie wcześniejszych planów, aby dać wiernym możliwość obejrzenia transmisji pogrzebu i ewentualnego uczestnictwa w modlitwie w kościele katedralnym lub parafialnym.

Papieża seniora Benedykta XVI powierzajmy w naszej osobistej modlitwie Bożemu Miłosierdziu wypraszając mu łaskę wiecznego pokoju!

+ Piotr Sawczuk
Biskup Drohiczyński

Drohiczyn, 31 grudnia 2022 r.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011