"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 9 grudnia 2023 r.
Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

I Koncert Organowy Hajnówka 2011

15 lipiec 2011
W niedzielę 10 lipca br. wysłuchaliśmy I Koncertu w ramach XIV Edycji Koncertów, które od 1997 co roku odbywają się w naszym hajnowskim kościele. Podczas Koncertu wystąpili państwo : Elisabet i Olov Wimark ze Szwecji.

W niedzielę 10 lipca br wysłuchaliśmy I Koncertu Muzyki Organowej i Kameralnej w ramach XIV Edycji Koncertów, które od 1997 co roku odbywają się w naszym hajnowskim kościele. Wszystko to za sprawą pasjonatów, którzy powołali Hajnowską Fundację Muzyki Organowej i Kameralnej. Inicjatorem tego dzieła był śp. ks. prał. Marian Świerszczyńskim. Niespotykane nigdzie w Polsce północno-wschodniej prócz Hajnówki 28–ośmio głosowe organy, zbudowane na przełomie XIX i XX wieku przez firmę Schlag und Sohone, które Parafia zakupiła w 1976 roku umożliwiły organizowanie profesjonalnych koncertów w naszym mieście. To już czternasty sezon koncertów w Hajnówce. Tu przez 13 sezonów, które już minęły, mogliśmy słuchać i podziwiać muzyków-wykonawców z różnych stron świata : z USA, Kanady, Niemiec, Szwecji, Danii, Korei, Finlandii, Belgii i innych krajów oraz wielu wspaniałych wykonawców z Polski.

Podczas I Koncertu wystąpiło małżeństwo ze Szwecji : Elisabet – która grała na organach i Olov Wimark – grał na puzonie

Na inauguracji XIV Edycji PODLASKICH  KONCERTÓW  ORGANOWYCH HAJNÓWKA  2011 ks. kan. Józef Poskrobko - proboszcz naszej Parafii i Prezes Hajnowskiej Fundacji Muzyki Organowej i kameralnej powitał Dyrektora i Koordynatora Podlaskich Koncertów pana Józefa Kotowicza z Białegostoku, który podziękował za przygotowania do kolego już sezonu spotkań z muzyką. On też poprowadził I tegoroczny Koncert. Swoją obecnością na koncercie zaszczycił nas Burmistrz naszego miasta pan Jerzy Sirak, który na zkończenie pogratulował wykonawcom koncertu i organizatorom. Liczne przybyła puliczność owacjami na stojaco dziękowała młodym artystom ze Szwecji - państwu Wimark za wspaniały koncert.

Nastepny Kocert w niedzielę 24 lipca 2011r o godz. 1845, a przed hajnowską publicznością wystąpią muzycy artyści z Białegostoku : pan Józef Kotowicz - będzie grał na organach i pan Rafał Dudzik - będzie grał na skrzypcach. Już dziś zapraszamy pasjonatów muzyki organowej i kameralnej na nasz II Koncert.

 

Galeria. 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011