"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: piątek, 8 grudnia 2023 r.
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

Pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego

6 lipiec 2011
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW niedzielę rano, z Hajnówki wyruszyła pielgrzymka do Diecezjalnego Sanktuarium Maryjnego w Ostrożanach.

Była to pielgrzymka autokarowo – piesza. Pomysł pielgrzymowania zrodził się w klasztorze SS. Klarysek. Tę inicjatywę podjęły grupy „ Margerytek”, czyli osób, które ofiarowują swoją modlitwę w intencji kapłanów.

W niedzielę rano, z modlitwą na ustach i w sercu, pielgrzymi wsiedli do trzech autokarów, które zawiozły ich do Miłkowic. To szczególne, symboliczne miejsce, ponieważ tam, został zamordowany ks. Tadeusz Krakówko (kapłan naszej diecezji). Przy cmentarzu w Miłkowicach pielgrzymi wysiedli z autokarów i ze śpiewem, pieszo wyruszyli w dalszą drogę. Mimo niesprzyjającej pogody, lecz z  radością w sercu,  pątnicy dotarli do Sanktuarium w Ostrożanach, gdzie uczestniczyli w Eucharystii w 24 r. koronacji cudownego obrazu. Przed Matką Bożą Ostrożańską pielgrzymi zostawili swoje prośby i podziękowania.

Szczególne podziękowania należą się także SS. Klaryskom za zorganizowanie tej pięknej pielgrzymki.

 

Galeria.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011