"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 2 grudnia 2023 r.
Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

"Mój ulubiony święty"

17 listopad 2022
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceOddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce, zorganizował konkurs plastyczny pt. „Mój ulubiony święty”.

Początek listopada jest czasem, gdy przypominamy sobie o Kościele Triumfującym, czyli o tych którzy cieszą się już pełnią radości w niebie. Święci i błogosławieni są dla nas niezastąpionym przykładem, dlatego Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce, zorganizował konkurs plastyczny pt. „Mój ulubiony święty”. Konkurs miał na celu przybliżenie i spopularyzowanie wśród dzieci i młodzieży postaci świętych i błogosławionych. Uczestnicy konkursu  wykonywali prace plastyczne pokazujące wizerunek ich ulubionego świętego używając różnych technik: malowania, wyklejania itp. Prace stworzyły wystawę, która ozdabia kościół przez cały listopad. W niedzielę 6 listopada po Mszy dla dzieci, nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród na udział w konkursie i wyróżnień. Najważniejsze jednak jest to, iż każdy z ponad 50 uczestników przypomniał sobie choć na chwilę o niezliczonej rzeszy ludzi świętych i błogosławionych.

 

GALERIA

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011