"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: poniedziałek, 22 lipca 2024 r.
Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Msza z błogosławieństwem prymicyjnym

4 lipiec 2011
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW niedzielę 3 lipca 2011 r. uroczystą Eucharystię w naszym parafialnym kościele, odprawił ks. Radosław Żukowski, który odbywał tutaj praktykę duszpasterską. Po Mszy Świętej ksiądz Neoprezbiter udzielił specjalnego prymicyjnego błogosławieństwa.

 

Ks. Radosław przyjął święcenia kapłańskie z rąk J. E. Ks. Bpa Antoniego Dydycza w sobotę 18 czerwca, w kościele parafialnym p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Ceranowie. Tydzień później, w kościele pw. N.M.P Wspomożenia Wiernych w Klichach, sprawował swoją pierwszą uroczystą Mszę Świętą. Na uroczystą Eucharystię do Klich dotarli przedstawiciele naszej parafii, którzy dziękowali Panu Bogu za dar powołania i kapłaństwa. Ponieważ nie wszyscy mieli możliwość dotarcia na Prymicję do Klich, ksiądz proboszcz Józef Poskrobko zaprosił Czcigodnego Prymicjanta, aby także nasza parafia, miała pełny udział w radości dziękczynienia.

Obiecując modlitwę księdzu Neoprezbiterowi, przedstawiamy kilka informacji na Jego temat:

Ks. Radosław Żukowski - syn Bożeny i Stanisława. Urodził się 1 lutego1986 roku w Bielsku Podlaskim. Pochodzi z parafii N. M. P. Wspomożenia Wiernych w Klichach. Ma dwie siostry: Monikę i Katarzynę. W 1993 r. rozpoczął naukę w Szkole Podstawowej w Wojtkach, a następnie był uczniem Publicznego Gimnazjum w Oleksinie. W latach 2002 - 2005 r. kontynuował naukę w Liceum Zarządzania Informacją w Zespole Szkół Rolniczych im. Księdza Krzysztofa Kluka w Rudce, gdzie również zdał egzamin maturalny. We wrześniu 2005 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. 11 czerwca 2010 r. przyjął święcenia diakońskie w katedrze drohiczyńskiej z rąk Ks. Bpa Antoniego Dydycza. W lutym 2011 r. uzyskał tytuł magistra teologii na podstawie pracy „Kult świętych oraz obrazów i relikwii według Dyrektorium o pobożności ludowej i liturgii z 2003 roku”, którą obronił w Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie na seminarium z liturgiki. Hasło, które umieścił na swoim obrazku prymicyjnym brzmi: Uwiodłeś mnie Panie, a ja pozwoliłem się uwieść; ujarzmiłeś mnie i przemogłeś.(Jr 20, 7.)

 

Galeria

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011